× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Hayat / Sağlık / Bakım

DÜZ SAÇ BAKIMI NASIL YAPILIR?

Doğuştan dümdüz saçlara sahip olmanın aslında ne kadar da önemli bir avantaj sağladığını daha önce hiç düşündünüz mü? Düz saçlara bakmak da daha kolay, istenen şekli vermek de... Tabi eğer dayanıklı ve güçlü düz saçlarınız varsa!

by Didem Kuzuoğlu 27/10/2019
Düz saç bakımı nasıl yapılır? 
Sağlıklı ve doğal saçlara giden yolu şimdi siz de keşfedin ve saçlarınızın keyfini sürün. 
Nasıl mı? 
İşte düz saç bakımının püf noktaları!
Saçı dümdüz olanlar genellikle kıvırcık veya dalgalı saçlı olanlara özenir! 
Oysa düz saçlar her zaman için diğer saç tiplerine göre çok daha avantajlıdır! 
Neden mi? 
Çünkü hem bakımı daha kolay hem de istenen her şekli düz saçlara çok daha rahat bir şekilde verebilirsiniz. Ancak dolgun, sağlıklı ve parlak saçlara sahip olmak için düz saçlarınıza da çok iyi bakmanız gerekiyor. Saç cinsiniz ne olursa olsun sağlıklı ve ışıl ışıl görünmesini istiyorsanız düzenli bakım yapmanız önemli. Düz saçların bakımının bazı aşamaları var elbette. 

İşte o aşamalar! 

Düz Saç Bakımında Şampuan Seçimi 
Eğer saçlarınız düzse saç tipinize uygun olan bir şampuanı seçmelisiniz. Her saç tipine uygun olarak üretilmiş bazı ürünler bulunuyor. Düz saçların en büyük problemlerinden biri elektriklenmedir. Eğer saçlarınızın elektriklenmesini istemiyorsanız düz saçlar için üretilmiş olan ürünlere yönelmelisiniz. Böylelikle hem elektriklenmenin önüne geçebilir hem de saçlarınızın kabarmasını engelleyebilirsiniz. Bu tarz ürünlerle saçlarınız doğal bir hacim kazanıyor. Düz Saçları Yıkarken Dikkat Seçtiğiniz şampuan kadar saç bakımında saçlarınızı nasıl yıkadığınız da oldukça önemli. Ne çok soğuk ne de çok sıcak suyla yıkanmalısınız. Şampuanınızı yumuşak ve dairesel hareketlerle, kafa derinize masaj yapar şekilde uygulamanız önemli. Böylelikle saç diplerinizde kan dolaşımını hızlandırabilir ve saçlarınızın daha sağlıklı olmasına katkıda bulunabilirsiniz. 


Düz Saçlar İçin Nem Maskesi 
Düz saçların ışıldaması için yoğun neme ihtiyaç duyduklarını unutmayın. Saç kremi çoğu zaman saçı ağırlaştırabiliyor. Bunun yerine özel saç maskelerinden faydalanabilirsiniz. Eğer saç kremi de kullanıyorsanız saç maskesini haftada bir kez saça uygulamanız yeterli oluyor. Ürünün kullanım talimatlarını okumayı ihmal etmeyin. Saç maskesi kullanımının en önemli püf noktası maskeyi uyguladıktan sonra saçı hemen durulamamaktır. Sağlıklı, dolgun ve parlak saçlara giden yolda biraz sabırlı olmak gerekiyor. Maskeyi bir süre saçınızda bekletin ve daha sonra ılık suyla saçınızı güzelce durulayın. Saçlarınız bu şekilde yeterince nemlenmediyse saç bakım yağı da kullanabilirsiniz. Ancak tüm bunlardan önce kuaförünüzden saç tipinizi ve saçışınızın gerçekte neye ihtiyacı olduğunu öğrenmelisiniz. 


Düz Saçları Tararken Kırmayın 
Saçlarınız dümdüz ve yumuşak bile olsa günde en az bir kere taramanız gerekiyor. Tabi yıpratmadan… Saçları düzenli taramak, kan dolaşımının hızlanmasına, saçlarının hacim kazanmasına yardımcı oluyor. Düz saçlar eğer ince telliyse çok çabuk dolaşabiliyor, taramak ise saç düğümlerinin oluşmaması için de etkili bir yöntem. 

Düz Saç Bakımının Püf Noktaları! 
Düz saç bakımında bazı püf noktaları bilerek çok daha sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. 
İşte düz saç bakımının püf noktaları: 
• Düz saçların sabah daha hacimli olmasını isteyenler bu detaya dikkat: Gece yatmadan önce saçlarınızı topuz yapın ve öyle uyuyun. 
Çok daha canlı saçlarla güne merhaba diyeceğinizden emin olabilirsiniz. 
Nedenine gelirsek; saçlar açık yatıldığında, pamuklu yastık kılıfında gece boyu sürtünen saçlar zamanla yıpranabiliyor ve sönükleşebiliyor. 
• Saçlarınız düzse haftada en az 3 kere yıkamalısınız. Unutmayın, temiz saçlar aynı zamanda bakımlı bir görünüm de sağlıyor. 
• Saçlarınızı kurutan ürünlerden uzak durmalısınız. Bir bardak suya 1 kahve fincanı karbonat koyarak durulama suyunuza eklerseniz saç kuruluğunun önüne geçebilirsiniz. 
• Saçlarınızın daha güzel ve canlı görünmesi için saç uçlarınıza yumuşatıcı jel uygulayabilirsiniz.
• Saç fırçası seçimi, saç bakımında oldukça önemli bir rol üstleniyor. Yumuşak ve doğal kıllı saç fırçaları tercih etmelisiniz. Böylece saçlarınızı tararken kırılmaların da önüne geçebilirsiniz. 
• Özellikle düz saçlı kişilerin daha dolgun ve canlı saçlar için düzenli aralıklarla saçlarını kestirmesi gerektiğini de söyleyelim. 
• Fön makinesinin soğuk ayarını kullanmanız gerektiğini unutmayın.ÖNERİLER