× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Hayat / Sağlık / Bakım

ETKİLİ İMGELEME YAPMAK İÇİN 4 TEMEL ADIM

Çok sevdiğim Yaratıcı İmgeler Kitabı'ndan beni etkileyen bu kısmı sizlerle de paylaşmak istiyorum.

by Merve Karacaoğlu 08/01/2020

Hedefinizi Belirleyin 
Sahip olmak, uğrunda çaba göstermek, gerçekleştirmek istediğiniz şeye karar verin. Bu bir iş, ev, ilişki, geçirmek istediğiniz bir değişim, refaha kavuşmak, daha mutlu bir ruh hali, daha sağlıklı olmak, daha iyi bir fiziksel duruma gelmek herhangi bir şey olabilir. Önce gerçekleşebileceğine inandığınız, niyetlerinizi belirleyin. 

Net Bir Fikir ya da Görüntü Yaratın 
Gerçekleşmesini istediğiniz şeyi ya da durumu, olmasını istediğiniz biçimiyle hayalinizde canlandırın ya da düşünün. Ancak bu şeyi şu anda gerçekleşmiş gibi, zaten olmuş gibi düşünmeye, öyle hissetmeye çalışmalısınız. Şimdi kendinizi o durumun içinde, arzu ettiğiniz şekilde görmeye çalışın ve sahneye mümkün olduğunca çok ayrıntı katın. Eğer isterseniz vizyon panosu hazırlayın.

Sık Sık Üzerine Odaklanın
 Arzu ettiğiniz şeyin fikrini ya da görüntüsünü hem meditasyon seanslarında hem de gün boyunca aklınıza gelen her an sık sık zihninizde canlandırın. Bu şekilde, o yaşamınızın ayrılmaz bir parçasına dönüşür; sizin için giderek daha gerçek hale gelir ve siz de giderek onu daha başarıyla zihin ekranınıza yansıtabilirsiniz. 

Ona Pozitif Enerji Yükleyin
Hedefinize odaklanırken onunla ilgili olumlu, yüreklendirici şeyler düşünün. Bu arada kendi kendinize güçlü, olumlu bildirimlerde bulunun; elde etmek istediğiniz şeyin var olduğunu, size geldiğini ya da gelmekte olduğunu söyleyin. Kendinizi, arzuladığınız şeyi alırken ya da kazanırken görmeye çalışın. Bu olumlu bildirimlere "onaylamalar" denir. Onaylamaları kullanırken, taşıdığınız kuşku ya da güvensizlikten geçici olarak kurtulmaya; onları hiç olmazsa o anlık saf dışı etmeye çalışın ve niyetinizin gerçekleşmesinin mümkün olduğunu hissetmeye çalışın. Niyet gerçekleşinceye dek bu yöntemle çalışmayı sürdürün. Niyetiniz olduğunda da kendinize bildirmelisiniz. Sık sık arzu ettiğimiz ve imgelediğimiz şeyleri elde eder, ama başarıya ulaştığımızdan kendimizi bilinç düzeyinde haberdar etmeyi unuturuz!
Bunun için kendinizi takdir etmeyi,sırtınızı okşamayı ihmal etmeyin. Yaradana ve evrene dileğinizi yerine getirdiği için dua ve şükür etmeyi unutmayın.

Kaynak:Yaratıcı İmgeleme Kitabı


ÖNERİLER