× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Hayat / Sağlık / Bakım

EVDE KOLAYCA YAPABİLECEĞİNİZ PEELİNG TARİFLERİ

Evde kolayca yapabileceğiniz koruyucu madde içermeyen birbirinden doğal peeling tariflerini sizler için derledik.

by Gizem Şakar 24/03/2020
Peeling ölü hücrelerin cilt yüzeyinden uzaklaştırılarak sağlıklı hücrelerin yüzeye çıkmasını sağlar. Sivilce, leke ve siyah nokta gibi cilt problemlerinin oluşmasını engeller. Daha sağlıklı ve canlı bir görünüm sağlar. Yaşlanmanın etkilerini geciktirir. Cildi sıkılaştırır ve cilt üzerinde biriken kirleri arındırır.

MUZLU PEELİNG
Malzemeler
1 adet muz
1 yemek kaşığı esmer şeker
1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı
* Bu peeling cildinizi temizler ve parlak görünmesini sağlar.  Tüm malzemeleri temiz bir kase içinde karıştırın ve cildinize uygulayın. 10 dakika beklettikten sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayın ve sert olmayan bir havlu ile kurulayın. 

YOĞURTLU PEELİNG
Malzemeler
2 yemek kaşığı yoğurt
2 yemek kaşığı bal 
1 yemek kaşığı tuz
*  Bu peeling cildinizin nefes almasını ve tazelenmesini sağlar. Tüm malzemeleri temiz bir kase içerisinde karıştırın ve cildinize uygulayın. 15 dakika beklettikten sonra ılık bir suyla yüzünüzü yıkayın. 

ÇİLEKLİ PEELİNG
Malzemeler
3 adet çilek
1 tatlı kaşığı zeytinyağı
3 tatlı kaşığı toz şeker
* Bu peeling cildinizi derinlemesine besler.  Şeker ve zeytinyağını büyük bir kasede karıştırın. Doğradığınız çilekleri çatal yardımı ile ezerek karışıma ekleyin ve belli bir kıvama gelene kadar karıştırın. Karışımı cildinize uygulayın ve 5 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın.

SALATALIKLI PEELİNG
Malzemeler
1 adet salatalık
1 adet yumurta
 * Bu peeling gözenekleri açar ve cildinin nefes almasını sağlar. 1 adet salatalığı rendeleyin ve 1 yumurta akıyla karıştırıp cildinize uygulayın. 10 dakika beklettikten sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayın.

ZEYTİNYAĞLI VE ŞEKERLİ PEELİNG
Malzemeler
2 yemek kaşığı hakiki zeytinyağı
2 yemek kaşığı toz şeker
* En çok tercih edilen peeling tariflerinden olan zeytinyağlı ve şekerli peeling cildinizi besleyip aynı zamanda ölü hücrelerinizin arınmasınızı sağlıyor. Peelingi hazırlamak için ikii yemek kaşığı hakiki  zeytinyağının içerisine iki yemek kaşığı toz şeker ekleyin. Dairesel hareketlerle bu karışımı yüzünüze uygulayın. Yaklaşık 10 dakika bekledikten sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayın.

BADEMLİ PEELİNG
Malzemeler
50 gr badem 
1 bardak süt
* Bu peeling cildinizi besler ve canlandırır. 50 gr bademi blenderdan geçirip 1 bardak süt ile karıştırın ve cildinize uygulayın. 10 dakika bekledikten sonra ılık su ile yüzünüzü durulayın.

KAHVELİ PEELİNG
Malzemeler
Türk kahvesi
* Bu peeling tarifinde tek yapmanız gereken  keyifle içtiğiniz Türk kahvesini cildinize uygulamak. Yaklaşık on dakika sonra su ile durulayarak işlemi tamamlayabilirsiniz. Eğer cildiniz fazla yağlıysa, peeling için telveyi bol tutmalısınız. Fakat kuru bir cilde sahipseniz telveye biraz zeytinyağı eklemenizde fayda var. Öte yandan hassas cilde sahip olanların telveye yoğurt eklemesi, ciltlerini rahatlatmalarına yardımcı olacaktır.


ÖNERİLER