× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Hayat / Sağlık / Bakım

GLASS SKIN MODASI

KORELİLERİN ÜNLÜ ÇOK ADIMLI CİLT BAKIMLARINI İNCELEYİP ''GLASS SKIN'' MODASINI ELDE ETMEYİ ÖĞRENİYORUZ

by Dilay Yucaltı 31/10/2019
Cilt bakımlarına özen göstermeleri ile bilinen korelilerin cilt bakımı rutinlerini günlük hayatınıza yansıtarak siz de ''Glass Skin'' sonuçlarını elde edebilirsiniz. Şehrin havası sonucunda kirlenen ve kuruyan cildinize bakım yapma vakti!

KORE SABAH RUTİNİ


1.Adım: Yüzünüzü Ilık Su İle Yıkayın

Cilde gerekli olan yağları ciltten alıp onu kurutmamak için sabahlarını cildinizi bakıma hazırlayacak ılık su ile temizleyici kullanmadan yıkayın.

2.Adım: Tonik

Cildin pH seviyesini korumak için ayrıca cildin kuru ve nemsiz kalmasını önlemek için tonik kullanın. Tonik kullanmanız ileride uygulayacağınız ürünlerin daha iyi emilmesini sağlar.

 Pixı Glow Tonic


3.Adım: Essence

Essence serum ile tonik arasında uygulanan mükemmel bir nemlendirici etkisine sahiptir. Cildin genç yapısını korumasına yardımcı olur.

The Ordinary Granactive Retinoid 2%


4.Adım: Ampul 

Serumlara benzer şekilde, ampuller aslında spesifik cilt bakımı ile ilgili endişeleri hedef almak için daha da fazla sayıda aktif bileşen içerir.Cildinizin fazladan yardıma ihtiyacı olduğunda, yardımcı olarak sınırlı bir süre boyunca güçlendirici olarak kullanılırlar.

5.Adım: Serum

Serumlar belirli bir cilt problemi için kullanılır bunlar kırışıklık, lekeler ve nemsizlik olabilir. Cilt tipinize uygun olanı bulmak size kalmış.

Dr.Jart+ Ceramidin serum


6.Adım: Göz Kremi

Hem göz hem de soket kemiği boyunca gözün iç kısmından dış köşesine doğru hareket eden hafif bir göz kremini yumuşatın.Burada, doğal yağlar üretmek için yağ bezleri olmadığından cilt en incedir, bu nedenle bu bölgeyi gün boyu nemli ve korumalı tutmak önemlidir.

Wide Awake Brightening Eye Cream


7.Adım: Nemlendirici

Cilt tipinize uygun olacak bir nemlendirici kullanmanız hem cildin esnekliğini koruması için hem de makyaj yaparken pürüzsüz bir görüntü elde etmek için önemli bir üründür.

 

TonyMoly The Chok Chok Green Tea nemlendirici


8.Adım: Güneş kremi

Hem yaz günlerinde hem kış günlerinde, açık ve kapalı alanlarda güneş kremi kullanmak hem lekelerin iyileşmesi için önemli olup aynı zamanda kırışıklık oluşumunu engeller. 

La Roche-Posay 50+ Güneş Kremi


ÖNERİLER