× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Hayat / Sağlık / Bakım

HER YAZI, SONBAHAR; HER SONBAHARI KIŞ İZLER!

Evren değişir. Doğa değişir. Dünya değişir. Gezegenlerin konumu, yaşadığın yer, etrafındaki insanlar, evdeki eşyaların yeri, mevsimler değişir. Sen neden değişmeyesin ki?

by Merve Karacaoğlu 03/09/2019

Evren değişir, doğa değişir, dünya değişir, gezegenlerin konumu, yaşadığın yer, etrafındaki insanlar, evdeki eşyaların yeri, mevsimler değişir. Her yazı, sonbahar, her sonbaharı kış izler! 

 

Gün gelir kimi nereye koyduğun, hayatındaki önem sıran, önceliklerin değişir. Bütün evren her an yok olur ve sonra yeniden değişerek var olur. 

Biz de evrenle ahenk içinde değişiriz. 

Her an, her soluk alışımızda...

Hiçbir zaman bir önceki solukta olduğumuz kişi olmayız. 

Hayat yolculuğumuza eşlik edenler, görevlerini tamamlayınca, birbirimizden alacağımızı alıp, karşılıklı öğrenme bitince, derslerimizi almak üzere ayrılırız. Hayatın akışına uyum sağlayıp onunla birlikte akarken, hep yenilendiğimizi ve olgunlaştığımızı biliriz. 

Hem hep aynı kalırız, hem de hiçbir zaman bir önceki gibi olmayız. Her şey bizi değiştirmek için vardır. 

 

Ciğerlerimize dolan hava, attığımız adım, okuduğumuz kitap, tercihlerimiz, kararlarımız, dinlediğimiz müzik, izlediğimiz film, rüzgar, güneş, dalgaların sesi, ay, gökyüzü, doğa, hayvanlar bizi değiştirir. 

Arkadaşımız, sevgilimiz, çocuğumuz, komşumuz ve yabancı sandığımız kişiler bizi değiştirir. Hayatta karşımıza çıkan herkes, her olay birbirini etkiler, değiştirir ve dönüşürüz.  

Bu ne güzel bir danstır, ne güzel bir armoni! 

Kendinizi akışa bırakıp, sınırları kaldırdığında, kalıpları, katı ve sert olmayı bırakıp, kendin olmayı, esnemeyi seçtiğinde hissedeceksin, her köşede bir sürpriz, hediye ve heyecan seni bekler. 

Ve biz minnettarlık duyduğumuz her şeyi kendimize çekeriz. 

Bu yüzden her şey zorlamasız bir çabayla oluverir. 

Ve bu yüzden biz, her zaman tahmin ettiğimizden ve beklediğimizden fazlasını alırız. Bırakıyorum ve teslim oluyorum. Eylül ayı sizi yoran şeyleri bırakın. Pozitif düşünün, sınırları kaldırın. Bir şey hayal edin, çok istediğiniz bir şeyin gerçekleşmesi için adım atın. 

Doğa yenileniyor, değişiyor. Yapraklar yeşilden sarıya dönüyor. Eylül doğayı, hayvanları, ağaçları, bitkileri kışa hazırlıyor ve sonra akışına bırakıyor. 

Ben neden aynı kalayım ki? Bu ay değiştirmek istediğim şeyleri gerçekleştirmek için adım atacağım ve akışta kalacağım. Hoş geldin Eylül, hoş geldin sonbahar!

ÖNERİLER