× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Hayat / Sağlık / Bakım

İLİKTEN GELEN GÜZELLİK

Saçlarım uzamıyor,saçlarım dökülüyor,cildim çok kuru asla nemlenmiyor diyenler işte bu bakım önerileri tam size göre.

by Buse Öner 08/02/2021
Kemik iliği içeriğindeki kolejen sayesinde cildimizi yeniliyor ve aynı zamanda cilde parlaklık sağlıyor ve cildin nem dengesini sağlıyor. 

İlk olarak maskelerde kullanacağımız kemik iliği için ilikli kemiklerimizi 4-6 saat arası kaynatıyoruz. Kaynayan kemiğin içindeki ilikleri çıkartıp bir yerde topluyoruz. Eğer kullanmamız gerekenden fazla ise buzdolabı poşetinde buzluğa atabiliriz.

Saç maskesi:
1 Yemek Kaşığı İlik
1 Yemek Kaşığı Hindistan Cevizi Yağı
1 Yemek Kaşığı Saf Zeytinyağı
Tüm malzemeleri rondodan geçirip krem kıvamına getiriyoruz ve saç diplerimiz öncelikli olmak üzere tüm saçımıza yediriyoruz. Daha sonra sıcak bir havlu ile saçımızı sarıp 1 saat bekliyoruz ve yıkıyoruz.(sıcak suyla yıkanması gerekmektedir aksi halde arınması çok zor olur.) 15 günde bir tekrarlayabilirsiniz. 2. uygulamada farkı göreceksiniz. Hem saçlarımızı uzatıyor hem de yeni saç çıkartıyor.

Cilt İçin Kullanım Şekli:
Kemik iliğini çıkardıktan sonra bir gün buzdolabında bekletiyoruz. Dolapta beklettiğimiz iliği haftanın 3 günü temiz yüzümüze sürüyoruz.(Eğer fazla ilik çıktıysa buzlukta saklamanız tercih edilir.) Özellikle 30 yaş üstü kuru cilde sahip, kırışıklıkları olanlar kırışıklıklar için birebir krem oluyor.
(Kemik iliği aynı zaman da ağız yoluyla da alınabilir. Yemeklerimize çorbalarımıza koyarak tüketilebilir.)
ÖNERİLER