× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Hayat / Sağlık / Bakım

LİMONLU SUYUN DÖRT SİHİRLİ ETKİSİ

Limonlu su içmek için dört geçerli sebebimiz var!

by Elifcan Şanlı 09/05/2020
Genellikle salatalarımıza konuk olan limon, eski dönemlerde alternatif tıp alanında özellikle sindirim hastalıkları için sıkça kullanılan bir şifa kaynağıydı. Günümüzde de C vitamini deposu olan limonu su ile buluşturmaya ne dersiniz? Birden fazla faydası olan limonlu suyun faydalarını listelemeden önce ufak bir uyarımız var. Her şeyin fazlası zarar bu nedenle çok fazla limonlu su tüketmemelisiniz. Aksi takdirde, limonlu suyun yan etkilerini deneyimleyebilirsiniz. Uzmanlara göre, özellikle ağız ülseri ve reflüden şikayetçiyseniz, limonlu su sağlığınız için tehdit oluşturabilir. Buna dikkat etmenizi önemle rica ediyoruz. Peki limonlu suyun faydaları nelerdir? 


- Kolajen Üretimine Yardımcı Olur

İnsan vücudunda çok sayıda bulunan kolajen, deri, bağ dokusu,eklem ve tırnak gibi birçok organın yapısını oluşturmaktadır. Kolajen üretimine yardımcı olmak için C vitamini tüketmemiz şart. Limonlu suyu, C vitamini açısından zengin olduğu için kolajen üretimine yardımcı olur.

- Aknelere Karşı Savaşır

C vitamini, hassas ciltlerde yaygın olarak görülen bakterileri yok eder. Ayrıca cildin canlı ve parlak görünmesini sağlar.

- Böbrek Üstü Bezlerine İyi Gelir

Limonlu suyun içerisindeki C vitamini böbreküstü bezlerine gerekli desteği verir. Böylece stres ile daha kolay başa çıkarsınız.

- Bazı Hastalıkların Acımasız Düşmanıdır

C vitamini bazı kimyasallara, sigara, kirlilik, radyasyona maruz kalma ve normal metabolizmanın bir yan ürünü olarak ortaya çıkabilecek serbest radikallerle savaşan bir antioksidan olarak da görev yapıyor. Maalesef serbest radikaller yediğimiz yemekten içtiğimiz suya kadar her yerde ama limonlu su imdadımıza bir süper kahraman edasıyla yetişiyor.


ÖNERİLER