× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Hayat / Sağlık / Bakım

MEVSİM DEĞİŞİKLİKLERİ SAÇINIZI KÖTÜ ETKİLEMESİN!

Şampuan reklamlarındaki o dolgun ve havalı saçlar artık kimse için bir hayal değil! Siz de hayallerinizdeki dolgun, hacimli ve bakımlı saçlara bazı basit tekniklerle ulaşabilirsiniz. Biraz kozmetik desteği de alarak tabi.

by Filiz Odak Uzun 30/09/2019
Mevsim değişikliklerinin saçınızı kötü etkilemesine izin vermeyin. Hayallerinizdeki saçlara kavuşmanın yolları neler mi? Cevaplarını sizin için derledik!

Tüm dünyada aynı şekilde karşımıza çıkan şampuan reklamlarındaki o dolgun ve havalı saçlara siz de kavuşmak ister miydiniz? Üstelik bu hiç de zor değil, daha doğrusu bu artık sizin için bir hayal değil. Mevsim değişiyor, yaz boyunca denizin ve güneşin yıprattığı saçlarınıza bir darbe de sonbahar vurmasın! Hayalleri süsleyen dolgun saçlara kavuşmak, her daim bakımlı ve hacimli saçlara sahip olmak için söyleyeceklerimize kulak verin!



Dolgun Saçlar İçin İlk Adım: Elektriği Kesin

Saçların uzayamamasının en önemli sebeplerinden biri uçlarının kırılmasıdır. Kırılmaların en önemli sebeplerinden biri ise elektriklenme! Elektriklenme aynı zamanda saça istenen şekli verilememesine de neden olan bir baş belası olarak tanımlanabilir. 

Peki, saçınız yerine saç tellerinizde oluşan elektriği kesmeye ne dersiniz? Bunun için öncelikle saçınızı doğru şekilde taramanız gerektiğini hatırlatalım. Saçı yanlış taramak kadar, kullandığınız tarağı da iyi seçmelisiniz. Saç tipinize uygun bir tarak seçmenizde fayda var. Özellikle dalgalı saçlılar dikkat! Buklelerinize istediğiniz gibi sekil veremiyorsanız belki de sorun tarağınızdadır. Kıl ve sık dişli tarakları hemen evinizden uzaklaştırın. İlk fırsatta büyük ve geniş aralıklı dişleri olan bir tarak edinin.


Saç Tipinize Uygun Şampuan Seçimi

Saçlarda istenen etkiyi yakalamanın önemli yollarından biri de doğru ürünü kullanmaktır. Yani saç tipinize uygun bir şampuan kullanmadığınız sürece boşa kürek çekmiş olursunuz. Saç cinsinize göre şampuan ve bakım ürünlerini tercih etmenizin etkilerini kısa sürede Siz de fark edeceksiniz. Eğer saç tipiniz konusunda bir fikriniz yoksa kuaförünüze danışabilirsiniz. Kullanacağınız ürünü duş sırasında saçınıza nasıl uyguladığınız da önemli bir ayrıntı olarak karşımıza çıkıyor. Saçınızı çamaşır çitiler gibi yıkamaktan vazgeçmelisiniz. Şampuan ve bakım ürünlerini saçınıza çok sert uyguladığınız zaman zedelenmeye yol açarsanız ve bu da saç derinize ve tabi saçlarınıza zarar verir. Çok sıcak suyun da saç düşmanı olduğunu unutmayın!


Fön Makinesine Dikkat!

Başta fön makineleri olmak üzere ısıl işlem yaptığınız her ürün saçlarınıza elektrik yüklüyor. Fön makinesini saçınıza belli bir uzaklıktan uygulamalısınız. 20 cm’lik bir mesafe yeterli… Orta sıcaklıkta bir derece ayarlamayı da ihmal etmeyin. Saçınız tamamen kuruduktan sonra, 1-2 dakikalığına soğuk ayarda fön uygulamanız hem elektriklenmenin önüne geçiyor hem de saçlarınıza hacim kazandırıyor. Saç düzleştiricinizi de orta seviye bir ısı ayarında kullanmanız gerekiyor.
ÖNERİLER