× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Hayat / Sağlık / Bakım

MUTFAKLARDA SIFIR ATIK FELSEFESİ

Sıfır atık felsefesi son yıllarda oldukça önemli ve popüler konulardan bir tanesi oldu. Bu felsefeye uygun atıksız bir mutfak yaratmanız mümkün. Bunun için nasıl sadece 3 aşamada doğaya fayda sağlayacak bir mutfak yaratabilirsiniz onu anlatacağız.

by Zeynep Dursun 16/07/2020
1-Market Alışverişi 

Hepimiz hemen hemen her gün market alışverişi yapıyoruz. İşte en önemli sıfır atık mutfak felsefesi burada başlıyor. Alışverişe giderken mutlaka bir liste yapmanızı öneriyoruz. Böylelikle sadece ihtiyacınız olan şeyleri alarak gereksiz yiyecek israfını önlemiş olacaksınız. 

2-Alışveriş Torbası 

Markete veya alışverişe giderken kendi bez çantanızı yanınızda getirerek doğaya büyük katkı sağlayabilirsiniz. Plastik poşet satışı ne yazık ki tekrardan artmaya başladı. Ama siz kendi çantanızla giderek farkındalık yaratmaya devam edin. 

3-Stok 

Pandemi sebebi ile herkes evlerine yiyecek, içecek ve temizlik malzemesi stokları yaptı. Artık bu dönem biraz hafiflediğine göre sizler stok yapmaktan kaçının. Çünkü özellikle de fazla stok yaptığınız yiyeceklerin bir kısmı bozuluyor ve ziyan oluyor. Eskileri tüketmeden yerine yenilerini almayın. Aldığınız ürünleri saklamak için de plastik kaplar kullanmak yerine daha sağlıklı ve doğaya dost olan cam kapları tercih edin. Böylece yiyeceklerinizin de ömrünün uzadığını göreceksiniz. 

Sadece bu 3 basit adımları uygulayarak dünyaya ve doğaya birçok fayda sağlayacağınıza emin olabilirsiniz. Mutfakta sıfır atık felsefesini bir an önce hayatınıza adapte etmenizi dileriz...
ÖNERİLER