× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Hayat / Sağlık / Bakım

SAF ŞEKİL VE ORANTININ BÜYÜSÜ: YAŞAM ÇİÇEĞİ

Yaşam Çiçeği Nedir? Nasıl Kullanılır? Sırları Nelerdir? Gelin yaşam çiçeğinin hikayesini birlikte inceleyelim.

by Merve Karacaoğlu 20/09/2019
Bir süredir yaşam çiçeği sembolünü kullanıyorum ve dönüşümümü görüyorum. Hikayemde paylaştığımda, telefona arka plan yaparak, pozitif dönüşümler ve güzel enerjilerle karşılaştık. Sorular üzerine süreçten bahsetmeye karar verdim.

Yaşam Çiçeği Nedir?

Yaşam çiçeği koşulsuz sevgi enerjisidir. Sembolde kusursuz bir geometri söz konusudur. Kutsal kitaplarda dünyanın 7 günde yaratıldığı söylenir; her 1 gün 1 küre ile ifade edilir. Bu iç içe geçmiş 7 küre ilk olarak yaşam tohumunu veriyor. Sonra 19 küreye kadar devam eder ve onları bir bütün olarak içine alan 20’nci küre ile de Yaşam Çiçeği meydana geliyor.

Türkiye'deki başarılı lüks sokak giyim markası The Slash, Yaşam Çiçeği koleksiyonundaki premium segment oversize tshirtlerini de geçtiğimiz günlerde görücüye çıkardı.

Ürünleri görmek için buraya tıklayınız.

Yaşam Çiçeği'nin Sırları

Evrenin sırları ve yaşamın başlangıcının bu sembolde gizli olduğuna inanılıyor. Dünyanın her yerinde adı aynı. Bütün dillerin kaynağı, evrenin öncelikli dili: Saf şekil ve orantı. Sonsuz bolluğun sembolü olan Mucizeler Çiçeği evrenin yaratım ve bolluk enerjisini aktaran en güçlü sembol. Yaşamda kendi yerimizi bulmamızı ve yeniliklere kolaylıkla başlamamızı sağlar. Evrenin gerçekliği ve özümüzle her an irtibat içerisinde olmamızı sağlar, ışığı ile yolumuzu aydınlatır. Yaşamda her şeyin tek bir yaratıcı kaynağı olduğunu ve var olan her şeyin birbiriyle ilişkisini ifade eden bu sembol bize yeni kapılar açarak, harmoni içerisinde yeni bağlantılarla buluşturur.

Yaşam Çiçeği'nin Etkileri

Bu sembolü üzerimizde taşıdığımızda veya onunla meditasyon yaptığımızda karşımıza çıkan her yeni insan, kültür, inanç yeni bir fırsata dönüşür; bizi maddi ve manevi olarak daha da zenginleştirir ve güçlendirir. Kendimizi her an bir bütünün parçası olarak güvende hissederiz. Korkularımız hafifler. Ruhumuzdaki şükran ve minnet hisleri artar. Tohum olan tüm arzularımız, ruhumuzun ışığı ile beslenerek tüm evreni, ruhu ve bedeni besleyen çiçeklere dönüşür, sihirli meyveler verir.
Telefona arka plan yapabilir, kolyesini takabilir; çıktısını alıp evde girişe, evde en çok vakit geçirdiğiniz odaya asabilir, bardak altlığı olarak kullanabilir, suyunuzu şifalandırabilirsiniz.

Daha detaylı bir araştırma için humanistakademi.com ve "Yaşam Çiçeği'nin Unutulmuş Sırları" kitabını inceleyebilirsiniz.
ÖNERİLER