× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Hayat / Sağlık / Bakım

SAĞLIKLI CİLDİN ALTIN ANAHTARI CİLT MASAJININ FAYDALARI

Sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olmanın en önemli kurallarından biri olan cilt masajı ister elle ister aletlerle uygulanabilirliği açısından da büyük kolaylık sağlıyor. Son teknolojilerin de artması işlemleri kolaylaştırıyor.

by Buse Öner 01/03/2021
İlk olarak bu masajların ciltteki etkilerini görebilmek için düzenli olarak yapılması gerekmektedir.
 
Yüz Masajı Nasıl Yapılır? 
Öncelikle yüzümüzün temiz olması gerekiyor. Temizlediğimiz yüzümüze bitkisel bir yağ sürerek masaj yapmayı kolaylaştırmamız gerekiyor.Yağ sürdüğümüz cildimize dairesel hareketlerle masaj yapıyoruz.Masajı cildimizi yukarı doğru iterek yapmalıyız aksi taktirde ciltte sarkmalar kaçınılmaz olur. 

1)Kaslarımızı Rahatlatır 
Günlük hayatın stresi ve anksiyeteler yüz kaslarınızın da gerilmesine yol açıyor. Kaslardaki artan tansiyon ise baş ağrısından kırışıklıklara sebep oluyor. Günlük rutininize ekleyeceğiniz birkaç dakikalık cilt masajı kasları rahatlatmak ve gevşemek için harika bir yöntem. 

2)Dolaşımı Hızlandırır 
Masajla ciltte kan dolaşım hızı artıyor. Cilde taşınan yüksek dozda oksijenle birlikte kolojen üretimi artıyor, hücre yenilenmesi hızlanıyor ve cilt aydınlanıyor, tazeleniyor.
 
3)Yaşlanma Belirtilerini Yok Ediyor 
Cilt masajı ile rahatlayan kaslarla yeni kırışıklıkların oluşması engellenirken artan kolajen üretimiyle de cilt dolgunlaşıyor.. Özel tasarım aletlerle adeta bir yüz cimnastiği yapan kaslardaki sarkmalar azalıyor ve doğal yoldan yüz gerdirme efekti ortaya çıkıyor. 

4)Akne Oluşumunu Engelliyor 
Aknelerin en büyük sebeplerinden biri ciltte birikenyağ ve kirdir. Cilde detoks etkisi sağlayan yüz masajıyla akne oluşumu engelleniyor, hızlanan dolaşım ise ciltte birikmeleri önlüyor ve iyileşme sürecine katkıda bulunuyor.

5)Göz Altlarını Aydınlatıyor 
Göz çevresine uygulanan masaj aletleri ve özel tekniklerle bu bölgede toplanan fazla suyun dağılmasını sağlıyor, göz altı torbaları ve şişliklerini azalıyor. Ayrıca hızlanan kan dolaşımı koyu göz altlarının aydınmasına yardımcı oluyor.

6)Ürünlerin Emilimini Arttırıyor 
Cilt bakım ürünlerinizden daha fazla faydalanmak için masaj uygulamaları yapabilirsiniz. Yukarı doğru süreceğiniz krem ve serumların emilimi ve etkinliği artıyor.
ÖNERİLER