× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Hayat / Sağlık / Bakım

TEMİZ BESLENME

Temiz Beslenme

by Bengisu Yazıcı 30/09/2020
Şu sıralar etrafımızı saran ''iyi görünme'' telaşı, beraberinde birbirinden farklı yüzlerce diyet listesini de getiriyor. Sadece kilo vermek, iyi görünmek amacıyla yapılan kısa süreli diyetler, o kiloların yeniden alınmasına neden oluyor. Çünkü hayat tarzını değil, çok kısa bir süreliğine beslenme şekillerimizi değiştiriyoruz. Bunun sonucundan birkaç ay istediğimiz gibi görünüyor ardından bol kalorili, kendimize ''Dur!'' diyemediğimiz yaşantımıza geri dönüyoruz. Ama aslında yapmamız gereken şey o kadar basit ki. İşte, tam da bu noktada ''temiz beslenmek'' devreye giriyor. O size bir diyet listesi ya da kısa süreli zayıflık vaatleri vermiyor. Yeni bir yaşam tarzının önünü açıyor.

Nasıl temiz beslenilir? İşlenmiş gıdalara elveda!

Temiz beslenmeyi bir yaşam tarzı haline getirmeye alacağınız ürünlerin etiketlerini okuyarak başlayabilirsiniz. Temiz beslenme alışkanlığında katkı maddesi içermeyen, işlenmemiş, ambalajlanmamış yiyecekler tercih edilmeli. Böylece besin değeri yüksek, daha taze, gerçek yiyeceklerle vücudumuzu tam anlamıyla besleyerek oluşabilecek hastalık riski azaltılmış olacak, gündelik yaşantımızda daha zinde ve aktif hissetmemizi sağlayacak.

Temiz beslenmeye yeni başlayacak olanlar için 5 adım
  1. Yeşili hayatınıza dahil edin: Kendinize yeşil hedefler belirleyin. Yeme düzeninize lahana, ıspanak, pazı, marul gibi yeşilleri dahil etmeniz etrafınızdaki abur cuburların yavaş yavaş yok olmasını sağlayacak.
  2. Hangi üründe yapay, hangi üründe doğal içerik olduğunu öğrenmek için etiket okuma alışkanlığı kazanmanız oldukça önemli.
  3. Çiğ, işlem görmemiş kuruyemişler de beslenme listenizde yer almalı.
  4. Şekeri hayatınızdan çıkarmaya ve tuz tüketiminizi azaltmaya hazır olun!
  5. Birincil içeceğinizi su oluştursun. Su, içebileceğiniz en sağlıklı ve doğal içecektir.
ÖNERİLER