× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Hayat / Sinema / Müzik

56. ANTALYA ALTIN PORTAKAL FİLM FESTİVALİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl elli altıncısı düzenlenen Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin açılış galası kırmızı halı geçişiyle başladı.

by Esra Emer 29/10/2019
         
              Antalya Büyük Şehir Belediyesi tarafından bu yıl elli altıncısı düzenlenen Antalya Altın Portakal Film Festivali, kırmızı halı ve açılış galasıyla başladı. Antalya Büyük Şehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde 56. kez düzenlenen Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında 10 bin kişilik spor salonunda kırmızı halı ve açılış galası gerçekleştirildi. Kırmızı halıda her yıl olduğu gibi bu yılda şıklık yarışı yaşandı. Görkemli bu geceye, festivalde yer alan filmlerin dünyaca ünlü yönetmenleri, oyuncular, Türk sinema ve televizyon dünyasının birbirinden ünlü yıldızları ile Antalyalı sinema severler katıldı.
            Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve eşi Pervin Ersoy, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Büyük Şehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, sanatçılar Türkan Şoray, Selma Güneri, Oktay Kaynarca, Mehmet Mekin, Yusuf Sezgin, Salih Güney, Burcu Güneş, Füsun Demiral, Cemal Hünal ve çok sayıda ünlünün olduğu kırmızı halıda yıldızlar geçidi yapıldı.
         
            Kırmızı Halıdan eşi Pervin Ersoy ile geçen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Bu yıl 56. kez düzenleniyor, inşallah nice 50'li yıllara nasip olmasını istiyoruz. Festivalin hem yerli hem uluslararası özelliğinin artarak devam etmesini diliyoruz. Biz de bu konuda elimizden gelen desteği bakanlık olarak vereceğiz." dedi.

           Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek de seçim öncesi verdikleri "Altın Portakal Film Festivali'ni özüne döndüreceğiz" sözünü yerine getirmenin mutluluğunu yaşadığını belirtti. Böcek, kortejde sanatçılarla vatandaşları bir arada görmenin kendisini çok mutlu ettiğini dile getirdi.          Sanatçı Oktay Kaynarca, festivalin Antalya ile bütünleştiğini dile getirdi. Sinema ve sanatla uğraşan herkes için Antalya'nın önemli olduğuna işaret eden Kaynarca, "Film festivallerinin alanlarının özgür alanlar olması gerekir. Hangi siyasetçi gelirse gelsin film festivallerinin özgürlük alanı geniş olmalıdır. Umarım öyle devam eder." dedi.ÖNERİLER