× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Magazİn / İlham Al

HOLLYWOOD’UN EN ÇOK KAZANAN ÜNLÜLERİ

Bildiğiniz gibi Forbes dergisi her sene yılın en çok kazanan listesini hazırlıyor. Tabii ki bu listeler yine bildiğimiz gibi yine aynı kişiler olmuyor. Örnek verecek olursak ; bu sene, geçen senenin birincisi Sandra Bullock, bu yıl 12. sıray

by ModaHayat 31/08/2015

Evet şimdi esas konuya gelip yılın en çok kazanan aktristlerine bir göz atalım. Karşınızda en çok kazananlar :

Twilight serisinde Bella Swan karakteri ile yıldızı parlayan Kristen Stewart alıyor. Kristen yıllık 12 milyon dolarlık kazancı ile Dünyanın En Çok Kazanan Aktrisleri listesinde 9. sırayı Anne Hathaway ile paylaşıyor.

Şimdi en çok kazanan diğer kişiye geliyoruz. Herkesin çok sevdiği ve yüzüne aşına olduğu bir tip. Kim bu tip diyenlere tabiî ki Anne Hathaway deyip meraklandırmıyoruz. Anne Hathaway de yıllık 12 milyon dolarlık kazancı ile listenin 9. sırasında.Sektöre 1999 yılında başlayan güzel yıldızı Get Real isimli televizyon dizisi ile tanıyoruz. Bunun akebinde ise diğer filmlerine nazaran ‘’ Şeytan Marka Giyer filmi ile ivme yakalayarak sırasıyla Aşkın Kitabı, Rachel Evleniyor, Sevgililer Günü, Alis Harikalar Diyarında, Bir Gün, Kara Şovalye Yükseliyor, Sefiller, Yıldızlararası gibi önemli yapımlarda yer aldı. 
Reese Witherspoon

 Listenin 8.sırasındaki Reese Witherspoon’un yıllık kazancı ise 15 milyon dolar.

Reese Witherspoon, 15 milyon dolar
Fooğraf: Getty Images TurkeyAngelina Jolie

Onu ilk olarak 1982’de babasının oynadığı Lookin’ to Get Out filminde tanıyoruz. Daha sonra ise herkes tarafından tanınmaya başlanan ve en çok kazandıkları film olan eşi Brad Pitt ile başrolü paylaştığı Mr. & Mrs. Smith ile hafızalarımıza kazınmıştı. Ayrıca  son dönemlerde Birleşmiş Milletler tarafından da   iyi niyet elçisi olarak görev almaktadır. Jolie en çok kazanan kadınları listesinde  15 milyon dolarlık kazancıyla 8. sırada. 

Angelina Jolie, 15 milyon dolar
Fooğraf: Getty Images Turkey


Julia Roberts

Julia ise yıllardır listede de yerini koruyanlardan. Jolia’yı ilk olarak Blood Red filmiyle tanıyoruz.Daha sonra kariyeri adına çok başarılı olan Jolia 1989 yılında, “Stell Magnolias” filmindeki performansıyla Altın Küre En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü’nü kazandı ve yine aynı filmle Oscar’a aday gösterildi. Roberts, bu yıl 16 milyon dolarlık kazancı ile listenin 6. sırasında.

Julia Roberts, 16 milyon dolar 


Jennifer Aniston

Onu tanımayan yoktur herhalde özellikle 1994 yılında başlayan ve 10 yıl boyunca ekranlarda kalan Friends dizisinden tanıyoruz. Rachel Green rolü ile yıldızı parlayan ve bu rolü ile bir Altın Küre bir de Emmy Ödülü’nün sahibi olan Jenifer Listede de emin adımlarla ilerliyor. Jennifer  16.5 milyon dolar ile 5. sırada.

Jennifer Aniston, 16.5 milyon dolar 


Bingbing Fan

Özellikle Asya’da hayran kitlesi çok fazla olan biri Bingbing Fan.  My Fair Princess dizisiyle çıkış yaptı. Daha sonra Cell Phone adlı Çin yapımıyla yılın filmi seçildi ve Hundred Flowers Award’u kazandı. Dünya da tanındığı film ise 2014 yılında vizyona giren  X-Men: Days of Future Past ile ismini dünya çapında duyurdu. Bingbing Fan, 21 milyon dolar ile listede  4. sırada.

Bingbing Fan, 21 milyon dolar 


Melissa McCarthy

Onu Gilmore Girls dizisindeki Sookie St. James rolüyle  tanıyoruz. Amerikalı aktris, komedyen ve senarist Melissa McCarthy, yıllık 23 milyon dolarlık kazancıyla listenin 3. sırasında yer alıyor.

Melissa McCarthy, 23 milyon dolar 


Scarlett Johansson

Danimarka asıllı Amerikalı oyuncu olan Scarlett Johansson kariyerine Nort filmi ile başlıyor. Daha sonra ise Atlara Fısıldayan Adam filmindeki roluyle hızlı bir çıkış yakalıyor.Ayrıca BAFTA ödülü olan oyuncu Scarlett Johansson’ın aynı zamanda iki Altın Küre adaylığı da  bulunuyor. Ve ayrıca biz onu her ne kadar filmleriyle bilsekte 2013 yapımı Spike Jonze yönettiği ‘’Her’’ adlı filmde mükemmel bir seslendirme yapmıştı. Amerikan oyuncunun bu yılki kazancı tam tamına 35.5 milyon dolar.

Scarlett Johansson, 35.5 milyon dolar 


Jennifer Lawrence

1990 doğumlu oyuncu kariyerinde hızlı çıkış yakalayanlardan. Güzel oyuncu  X-Men ve Açlık Oyunları serileriyle kariyerine bol övgülü bir şekilde giriş yapıyor. Oyuncu ayrıca ‘’En İyi Kadın Oyuncu Oscar’ını’’ kazanan en genç 2. kişi olması sebebiyle de övgüyü fazlaca hak edenlerden. Oyuncu geçen yıl yer aldığı Açlık Oyunları: Alaycı Kuş’taki performansı ve Christian Dior ile imzaladığı kontratla 2014’teki 34 milyon olan servetini kat ve kat katlayarak bu yıl tamı tamına 52 milyon dolarlık bir kazanç elde ediyor ve listemizde 1. sıraya yerleşiyor.

Jennifer Lawrence, 52 milyon dolar 

ÖNERİLER