× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Moda

KIRMIZI RUJ REHBERİ

Sanırım kışın en büyük güzelliği makyajımızda cesur ve koyu renkleri rahatlıkla kullanabilmemiz.Ve özellikle kışın olmazsa olmazı; kırmızı.

by ModaHayat 06/11/2015

Sanırım kışın en büyük güzelliği makyajımızda cesur ve koyu renkleri rahatlıkla kullanabilmemiz.Ve özellikle kışın olmazsa olmazı; kırmızı.Kırmızının yakışmayacağı kimse yoktur önemli olan sizin için doğru ruju bulup doğru uygulayabilmek.Aslında her rengin pek çok alt tonu bulunduğu için size uygun ruju bulmak çok kolay.

İlk öğrenmeniz gereken şey cildinizin warm , cold yada nötr olduğunu bilmek bunu öğrenmenin en basit yolu bileğinizdeki damarlara bakmak eğer mavilerse cold,yeşil ise warm,eğer karar veremediyseniz tahminen nötrsünüzdür yani her ikisi.

Listede ki ikinci şey ise takılarınızın yardımıyla tonunuzu bulmak.En çok kullandığınız aksesuar gümüş mü yoksa altın mı? Eğer kendinize gümüşü daha çok yakıştırıyorsanız bu cold olduğunuzu gösterir eğer seçiminiz altın ise sıcak alt tonlu tene sahipsinizdir yani warm.Bunları tespit ettikten sonra artık size uygun kırmızıyı bulmak çok kolay.Aşağıda çok severek kullandığım 5 kırmızı ruju ve nasıl bir yapıda olduklarını sizlerle paylaştım beğenmeniz dileğiyle…


1.Mac Retro Matte:Ruby Woo

Bu rujun dudağınızda ki duruşu kadife gibi.Mat bir ruj olduğu için uygulaması birazcık zor yani yapısı sert bu yüzden dudaklarınızı nemlendirip sonra uygulamanızı öneririm.Ve en önemlisi kalemsiz uygulamamanız gerektiği eğer bütçenizi aşmak istemiyorsanız ruj fırçasıyla da dudaklarınızı çerçeveleyerek aynı sonuca ulaşmanız mümkün.Ayrıca bu ruj cold alt tonlu olmasına rağmen her renge uygun.Kalıcılığı ise mükemmel.


2.Flormar Deluxe Cashmere Red Boston

Mac Ruby Woo ya karşı çok kremsi ve nemlendirici ama buna rağmen çok yoğun bir kırmızı .Bitişi mat değil biraz daha ıslak bir duruşu var günlük kullanım için çok müsait istediğiniz zaman yenileyebileceğiniz bir yapısı var.Kalıcılığı ise fiyatına göre oldukça iyi.


 

3.Rimmel London Lasting Finish Lipstick Kate Moss Colletion #001

Sürülüşü çok kolay , mat olmasına rağmen nemlendirici özelliği ön planda ama kalıcılığı tartışılabilir.


 4.Estee Lauder Kendall Jenner Restless

Bu kırmızı ise biraz daha turuncuya çalan bir alt tonu olmasıyla birlikte sürüşü harika.Bitişi ise mat ve sıvı lipstickler gibi bir etki bırakıyor.Kalıcılığı mükemmel ve bütün cilt tonlarına uygun.Deneyip vazgeçemeyeceğiniz her gün kullanmak istediğiniz bir ruj haline gelecektir. 


5.Nars Audacious Lipstick

Bu koleksiyonda o kadar güzel tonlar ve seçenekler var ki seçmek çok zor.Turuncu alt tonlu, kiremit alt tonlu,bordo alt tonlu.. Ama yapısı hakkında bilgi vermek gerekirse kalitesi ve kalıcılığı her sürdüğünüzde sizi tekrar kendinize aşık ettirecek.Ödediğiniz paranın karşılığını kesinlikle göreceksiniz.İşte aşağıda bazı renkleri ve isimleri 


ÖNERİLER