× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Moda / Alışveriş

LOUİS VUİTTON BOYKOT TEHTİDİ İLE KARŞI KARŞIYA!

Donald Trump'ın ailesi ve idaresiyle ilişkileri olan işletmeleri boykot etmelerini isteyen bir grup listeye Louis Vuitton ve diğer LVMH markalarını ekliyor...

by Fatma Savul 21/10/2019
NEW YORK, ABD - LVMH, Fransa'nın lüks evi Başkan Donald Trump'ı bu hafta başlarında Teksas'ta yeni bir Louis Vuitton fabrikası açmaya davet ettikten sonra bir boykot tehdidiyle karşı karşıya . Hareketin kurucularından;Trump ailesi ve idaresiyle ilgili işletmeleri boykot etmeleri için alışveriş yapan müşterileri arayarak, alışveriş yapmak isteyenleri önlemek için şirketler listesine LVMH markalarını eklediğini belirten bir grup oluştu. 

SoulCycle'ın başkanı Stephen Ross, Ağustos ayında Trump için bağış topladı. Coulter, LVMH'nin Trump ailesi veya idaresi ile finansal olarak ilgisi olmayan listeyi yapan ilk tüketici markalarının sahibi olduğunu söyledi. Boykotun lüks manevi üzerinde büyük bir etkisi olması muhtemel değildir; LVMH, Sephora, Céline, Givenchy ve Dior gibi birkaç şirkete sahipti ve 2018'de 6,4 milyar Euro rekor kar elde etti. Louis Vuitton'un bu yıl 12 milyar Euro'luk satış yapması bekleniyor. 

Coulter, “İş yaratmak, ahlaki açıdan iğrenç davranışı görmezden gelmek için bir bahane değil” dedi. “İşletmeler, Trump yönetimi ile çalışmak için başka bir yoldan bakmaya istekli, ancak endişe verici bir trend.” 

LVMH hemen yorum yapma talebine cevap vermedi. 


 Trump fotoğraflarının çevrimiçi yayınlanmasından saatler sonra, sosyal medya kullanıcıları , Trump'la olan ilişkilerinden dolayı Louis Vuitton'u boykot edeceklerini yazdılar . ‘’ Tesisinizi açmak için Amerikan tarihinin en yozlaşmış Başkanının yanında durmanız sizi utandırıyor. ‘’ şeklinde twitler atıldı. Diğer markalar kendilerini Trump yönetiminden uzaklaştırdılar.

ÖNERİLER