× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Moda / Alışveriş

LOUIS VUITTON FW20 ERKEK GİYİM "YERYÜZÜNDE CENNET " KOLEKSİYONU

Louis Vuitton'un "Yeryüzünde Cennet" olarak adlandırılan koleksiyonu, gökyüzünü yansıtan ütopik ve gerçeküstü bir ortamı görselleştiriyor.

by Buse İldem 22/08/2020
Erkeklerin sanat yönetmeni Virgil Abloh, Louis Vuitton için hazırladığı son kampanyasında "Black Imagination" yakalıyor. Tim Walker için, "Tarih boyunca siyah kimliklere bağlı kalıtsal ve çoğu zaman bilinçsiz beklentileri yeniden düşünme, tersine çevirme, şimdiki zaman ve gelecek için cesaret verici bir siyah bilinci yaratmanın dönüştürücü süreci" olarak tanımlanan konsept, fotoğrafını çektiği Sonbahar / Kış 2020 görüntülerinde vurgulanmaktadır. 

"Yeryüzünde Cennet" olarak adlandırılan koleksiyon, gökyüzünü yansıtan ütopik ve gerçeküstü bir ortamı görselleştiriyor ve Abloh’un önceki koleksiyonlarında gördüğümüz çocukluğun eğlence unsurunu ekliyor. Abloh, "kısıtlamadan, bölgeden ve mülkiyetten kaçan" modelleri yakalayarak, bunların "evrensel olarak sınırlar ve inançlar arasında gözlemlenen bir gökyüzünde süzülen rüya gibi bedenler olduklarını" açıklıyor. Koleksiyon aynı zamanda Abloh’un Louis Vuitton’daki bazı temel değerlerinin bir yansımasıdır, önyargısız bir "rüya dünyası" yaratma, kapsayıcılık ve çeşitlilik içinde birliğe ilham verme hedefiyle ortaya çıkmıştır. “Black Imagination” konusu, oyuncu kadrosunun bir parçası olarak İngiliz aktör Michael Ward ve Ghanian model Ottawa Kwami'nin oynadığı, seslerini güçlendirmek için bir avuç genç yaratıcıya dokunarak siyah temsili aracılığıyla gösteriliyor.

Koleksiyonun kendisi, ceket ve spor ayakkabı gibi sokak modasından ilham alan parçalarla sivriltilmiş silüetlerle bir araya gelerek, terzilik için gündelik ve rahat bir yaklaşım sunuyor. Rüya gibi mavi gökyüzü baskıları, dokuları ve renkleriyle dolu olan seri, gelenekselden uzaklaşıyor ve klasik takımın yeni ve zarif bir yorumunu sunuyor.


                                          

                                          

                                          

                                          ÖNERİLER