× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Moda / Alışveriş

SONBAHAR ALIŞVERİŞİNİZİ YAPTINIZ MI?

Sonbahar ve Eylül ayı,yeni başlangıçlar ve yeni umutların yeşerdiği bir dönem. Yeni ürünler,trendler,yeni mevsim derken hepimiz sonbahar alışverişi yapmayı arzu ediyoruz.Peki en verimli alışverişi nasıl yapabiliriz?

by Filiz Bigeç 03/09/2020
Sonbaharda günbatımı renkleri göze çarpar, ki bu renkler 2020 yılının trend renkleridir. Renk paletinde tarçın, sarı, hardal, kiremit,kahverengi ve turuncuların yoğunluğu hakimdir. Birbiriyle miks edebileceğimiz bu renklerden oluşan parçaları seçmek, etkili ve stil bir görüntü oluşturacaktır. 
Alışveriş öncesi gardırobumuz mutlaka gözden geçirilmeli, eksik parçalar ve renkler tespit edilmelidir. Almayı planladığımız parçalar ihtiyaç mı yoksa istek mi? Elimizde bulunan parçalarla yapacağımız kombinlerde nelere ihtiyaç var? Hangi parçayı nerede ve nasıl giyeriz? sorularını mutlaka kendinize sorun. Sadece gardırobumuz ile sınırlı kalmayıp, stylingi tamamlayan aksesuar ve takılarımızı da mutlaka gözden geçirmek gerekiyor.
 Ayrıca bütçe belirlemek işimizi kolaylaştıracağı gibi bizleri gereksiz maliyetten kurtarıcı rol üstlenir. Alışveriş öncesi listemizi ve bütçemizi belirlemek en önemli basamak. Hazırsak alışverişe çıkabiliriz.
 Klasik parçalar her daim gardırobumuzda baş tacıdır fakat trend ürünler de göz doldurmakta. Seçeceğimiz parçalar ağırlıklı olarak klasik olsa da, bir-iki parça trend olan ürünlerden seçmek akıllıca bir seçim olacaktır. 
Renk skalasını göz ardı etmek olmaz, trend renkleri tercih etmeli, alacağımız renklerle gardırobumuz arasında bağlantı kurmamız gerekiyor. Satın alacağımız parçayla en az 3 kombin yapabiliyor olmak, alışverişte ürün değerlendirirken dikkate almamız gereken noktalardan biri.
ÖNERİLER