× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Moda / Alışveriş

YENİLENEBİLİR MALZEMELERDEN KOŞU AYAKKABISI

“Yenilenebilir doğal malzemelerden yapılmış koşu ayakkabısı.” Albirds yenilenebilir malzemelerden ürettiği ilk koşu ayakkabısını piyasa sürdü. konfor, rahatlığın yanı sıra karbon ayak izi salınımını azaltıyor ve gün boyu rahatlık sağlıyor.

by Buse İldem 07/05/2020
Sürdürülebilir ayakkabı ve aksesuar markası Albirds, Dasher ile performans ayakkabısı kategorisinin ilk adımını açıkladı. “Yenilenebilir doğal malzemelerden yapılmış koşu ayakkabısı.”

Okaliptüs ağacı lifi, merinos yünü ve şeker kamışı kullanarak oluşturuluyor. Bu girişim mevcut sanayiye meydan okuyor, bu da büyük ölçüde depolama alanlarına sızan ve okyanuslara dökülen yağ bazlı plastiklerden yapılmış sentetik ayakkabılara vurmaktadır.


Başladığı ilk günden beri, Albirds’in misyonu hafif adımlar atabilmek, doğal malzeme farkındalığı ve tedarik zinciri verimliliğiyle karbon ayak izini azaltmaktır. Bu ayın başlarında şirket, hesap verebilirliği teşvik etmek, işletmeler ile müşterilere düşük karbonlu gelecek taahhüt etmek ve ilham kaynağı olabilmek için tüm ürünlerini karbon gücüyle etiketleyen ilk moda markası olacağını açıkladı.

Dasher, malzemeleri, gelişimi, üretimi ve ömür uzunluğunu dikkate alan fiziksel bir karbon sayımı etiketini gösteren ilk Allbirds ürünü olacaktır. Ayakkabı, bir antrenörün yaktığından %30 daha az karbondioksit yayar. Bu çift başına 9 kg karbondioksite eşittir.Rejeneratif tarım ve yeni yenilikler gibi kaynak teknikleri sayesinde, ayakkabıda kullanılan doğal malzemeler aslında atmosferden daha fazla karbon üretebilir. Ancak burada karbon negatif hale getiriliyor. Atletik ayakkabı uzmanları tarafından tasarlanan Dasher, 50'den fazla amatör ve profesyonel sporcular tarafından binlerce mil boyunca biyo-mekanik olarak test edilmiştir.


Dasher özellikleri:
Duyarlı SweetFoam orta taban
● Yüksek aşınma alanlarında dayanıklılığı artıran doğal kauçuk dış taban
● Geniş topuk stabil bir taban oluşturur ve aşırı pronasyonu yavaşlatır
● Anatomik olarak şekillendirilmiş tabanlık kemer desteği sağlar
● Entegre topuk-damla-ayak-yayı kızakları ileri doğru iter

Allbirds'in kurucu ortağı ve CEO'su Tim Brown şunları söyledi: “çok uzun süredir performans endüstrisi bize atletik ayakkabıların sentetik ayakkabılar anlamına geldiğini söylüyordu. Dasher’i üretme konusundaki çok yıllık yolculuğumuz da , inovasyon gücümüzü petrol türevi sentetikler yerine doğal malzemelere kullandığımız da, neyin mümkün olduğunu görebildik” dedi.


ÖNERİLER