× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Moda / Dekorasyon

ART DECO TARZINI EVİNİZE TAŞIMANIN YOLLARI

Art Deco 1920'lerde Paris'te ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan bir dekorasyon stilidir. ModaHayat olarak sizlere bu tarzı evinizde nasıl uygulayacağınızı anlattık.

by Zeynep Dursun 29/01/2020
1.İhtişam: 
Bu akımın en önemli özelliklerinden bir tanesidir. Tarzınıza ne kadar uyar bilemeyiz ama altın detayları bu akımda mutlaka kullanmalısınız. İster geniş alanlarda isterseniz de küçük detaylarla altını evinize katmalısınız. 


2.Figürlü desenler (özellikle de hayvan figürleri): 
Şu anda hayvan desenleri genel olarak dekorasyon dünyasının favorisi haline geldi. Ama art deco tarzının olmazsa olmazı. Hayvan desenlerini ister perde ve halı gibi geniş yüzeylerde, isterseniz de kanepenizde kullanacağınız bir yastıkta detaylandırabilirsiniz. 

3.Parlak alanlar: 
Parlak malzemeler de bu tarzın ana özelliklerinden. Özellikle ayna yüzeyler, siyah camlar ve parlak mermerleri kullanabilirsiniz. Aynaların bir diğer güzel tarafı ise 
mekanınızı olduğundan daha derin veya daha yüksek göstermenizi sağlamaları. Tabii ki aksesuarlarınızda da aynayı tercih edebilirsiniz. Parlak mermer sehpanızın üzerine yerleştireceğiniz aynalı bir tepsi tam da art deco tarzına uygun. 

4.Rengarenk bloklar: 
Bazılarınız için cesur bir seçenek gibi dursa da renkli blokları evinize taşımak gerçekten çok eğlenceli olacak. İçinizi açacak bu rengarenk malzemeleri mobilyalarınızda kullacanabileceğiniz gibi tavan kaplaması olarak da tercih edebilirisiniz. 

ÖNERİLER