× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Moda / Dekorasyon

BEBEK ODASI TASARIMI

Yeni anne adayları veya bebek odasını düzenlemek isteyenler, eğer sizde profesyonel bir yardım almadan bebek odasını kendiniz tasarlıyorsanız bu yazımızdaki ipuçlarına göz atın.

by Zeynep Dursun 04/06/2020
Konsept belirleyin

İlk adım, bebek odanızın konseptini belirlemek olsun. Nasıl bir oda hayal ediyorsunuz? Hareketli, eğlenceli, dingin, renkli veya hepsi birden. Konseptinize karar verdikten sonra işi yarı yarıya halletmiş olacaksınız. 

Renk ve malzeme seçimi

Odanızdaki detaylara dikkat ederek renk ve malzeme seçimine karar verin. Örneğin tavan yüksekliğiniz fazla değilse duvarla tavan mutlaka birbirine yakın tonlarda olmalı. Ben çocuk odalarında açık, pastel tonlar kullanılması taraftarıyım. Böylelikle aydınlık bir görünüm yaratacaksınız. Malzeme seçimlerinde de olabildiğince doğal, ahşap, organik malzemeler tercih etmelisiniz. 

Güvenlik her şeyden önemli!

Bebek odasında öncelik tabii ki güvenlik. Köşeli ve sivri mobilyalardan uzak durun, bunlar yerine organik ve yumuşak hatlı mobilyalar seçmeye özen gösterin. Ayrıca karyola parmaklıkları aralıklarını ideal ölçülerde ayarlamak, pencereler için güvenlik kilidi kullanmak, prizleri güvenlik kilidi olan modellerden seçmek gibi önlemler bebek odalarında çok önemli. 
Tüm bunlar dışında dikkat etmeniz gereken bir şeyi daha hatırlatmak isterim o da halılar. Anti-alerjik, anti-bakteriyel halılar tercih edin. 

Aydınlatmadan korkmayın

Bebeğiniz her an uyanabileceği için günün her saatinde kullanabileceğiniz aydınlatma elemanlarını seçin. Odanın genel aydınlatması dışında küçük baş ucu lambaları veya duvara monte aydınlatma elamanlarından yararlanın. Hem kullanışlı hem dekoratif olacaktır. 
ÖNERİLER