× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Moda / Dekorasyon

DEKORASYONDA YÜKSELEN DEĞER: EV BİTKİLERİ

Günümüzde, şehir yaşantısından dolayı çoğumuz doğadan uzaklaştık. Ev dekorasyonunda iç mekan bitkilerine yer vererek hem yeşilin görseli ile rahatlayacağız hem de bitkilerimizle uğraşıp nefes alacağız.

by Zeynep Dursun 16/11/2019
Ev bitkilerinin şekli ve cinsi dekorasyon için önemli. Fakat her yeşillik ev ortamında yetiştirilmeye uyumlu değil. Bu yazımızda ev içi koşullarına uygun bitkileri ne şekilde kullanabileceğiniz hakkında sizlere birkaç fikir vermek istedik. 
Öncelikle dekoratif ve çiçeksiz bitkilerden bahsedelim.Son zamanlarda da en popüler olan Terrarium'dan (Kaktüs/Skulent) başlayabiliriz. Çok az bakım gerektiren bu bitkilere niş,sehpa ve raflarınız üzerinde rahatlıkla bakabilirsiniz. Özellikle yarı açık cam fanus içinde hem dekoratif hem de şık duran bu güzel kaktüslerin güneş gören bir yerde durması yeterli. 


İnci Dizisi (Senecio Rowleyanus) diye adlandırılan top şeklinde yapraklara sahip bir tür sukulent. Askılı sepette tercih edebileceğiniz bu güzel bitki sarkıntılı görüntüsü ile evinize şık bir hava katacak. 


Paşa Kılıcı; özellikle salon ve antrelerde tercih edebileceğiniz, ismi gibi ince uzun olan bu iç mekan bitkisi heykelsi görüntüsü ile evinizde çok dekoratif duracak. 


Deve Tabanı; büyük bir ev bitkisidir ve aydınlık ortamı sever. Eğer salonunuzda veya odalarınızda büyük alanlar varsa bu güzel bitkiyi kullanarak evinizde yağmur ormanları etkisi yaratabilirsiniz. 


Bahsettiğimiz ev bitkileri birçok bitkiden sadece bir kaçı. Tüm yeşili seven ve dekorasyona meraklı okurlarımız için en yaygın kullanılan ve bakımı en kolay olanları seçmek istedik. 


ÖNERİLER