× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Moda / Dekorasyon

EVDE ÇALIŞANLAR İÇİN DEKORASYON VE MOTİVASYON ÖNERİLERİ

Evden çalışan kişi sayısının arttığı bu günlerde, sizlerin yaratıcılığını ve konsantrasyonunu arttıracağını düşündüğümüz dekorasyon ve motivasyon fikirlerini topladık.

by Zeynep Dursun 05/04/2020
"Home office" çalışmak herkes için kolay değil, bunu kabul ediyoruz. Ama işin pozitif yönünden bakmamız gerekirse istediğinizde camınızı açıp doğal havalandırma yapabileceğiniz, öğlen molalarında sağlıklı yemekler yiyebileceğiniz ve gereksiz gürültülere maruz kalmayacağınız bir ortamda çalışmak güzel bir fırsat. Tabii evinizde kendinize ayırabileceğiniz bir odanız varsa daha da verimli çalışacaksınızdır. İşte bu çalışma ortamlarınızda sizi motive edecek dekorasyon önerilerini sizler için topladık. 

En önemlisi kendinizi iyi hissetmekle başlamalısınız. Bunun için de öncelikle pijamalarınızı çıkartıp güzel ofis kıyafetlerinizi giyin. Saçınızı, makyajınızı yapın ve güne kendinizi hazırlayın. Artık motive edici dekorasyon önerilerine başlayabiliriz: 

Moodboard hazırlayın: 
Hedefleriniz, görmek istediğiniz yerler, motive edici sözler, şuan olmak istediğiniz yer gibi tüm dileklerinizi yazdığınız ve resimlerle süslediğiniz bir tablo hazırlayıp çalışma masanızdan baktığınızda görebileceğiniz bir yere asın. Emin olun size iyi hissettirecek. 


Doğayı çalışma ortamınıza taşıyın: 
Çalışma masanıza veya odanıza yerleştireceğiniz yeşil bitkiler ortamınızı güzelleştirmesinin yanı sıra her gün düzenli olarak onlara su vererek sizi disipline edecektir. Günden güne güzelleşmelerini ve büyümelerini izlemekte ayrı bir keyif verecektir. 


Sadelikten yana olun: 
Çalışma ortamınızda özellikle de masanızdaki gereksiz objelerden kurtulun. Yalın bir çalışma ortamının düzeni de daha kolay olur ve emin olun dağınıklık sizi rahatsız edeceği için veriminizi azaltacaktır. O yüzden bilgisayarınız, gerekli defter kaleminiz ve aydınlatmanız dışında masanızdaki gereksiz şeyleri temizleyin. Eğer mümkünse çalışma ortamınızda açık pastel renklerini de tercih etmeniz tavsiyemizdir. 

Aromaterapi yağlarından faydalanın: 
Kapalı alanlarda çalışırken virüs ve bakterilerin vücudunuzda yer etmesine engel olmak için nane ve okaliptüs uçucu yağlarının antivirus ve antibakteriyel etkisinden yararlanmak için bu yağları koklama kutularına damlatarak gün içerisinde ve çalışırken koklayabilir veya greyfurt uçucu yağını içimize çekerek düşen enerjimizi kuvvetlendirebilir, canlanıp, enerji kazanabiliriz ya da konsantrasyon, odaklanma ve yine canlanma için kahve yerine biberiye yağı koklayabiliriz. Kalbimizi kuvvetlendirmek, içimizi ferah tutmak için kalbin yağı olan gül yağını koklayabilir veya gül uçucu yağı içeren 4.çakra yağı karışımından sürebilirsiniz. ÖNERİLER