× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Moda / Dekorasyon

EVİNİZİN KOKUSUNU DEĞİŞTİRECEK ÖNERİLER

Evinizin kokusunu doğal yollardan değiştirmek ister misiniz? Sizler için hem değişik önerileri topladık hem de doğal malzemeler ile kendi ev kokunuzu nasıl yapacağınızı anlattık.

by Zeynep Dursun 20/02/2020
Kokulu Mum:

Bir çoğumuzun evinde kokulu mumlar mevcut. Bu mumları genellikle dekoratif amaçlı kullansak da aslında evimizin kokusunu değiştirmek için harika bir yöntem. Fakat dikkat etmeniz gereken en önemli şey mumlarınızı nasıl konumlandıracağınız. Mumları evinizin farklı köşelerine yerleştirin. Birbirinden çok farklı aromalardaki kokuları kullanmamaya çalışın. Çünkü mumları yaktığınızda yayılan kokuların karışmasını istemeyiz. 

Chakra- Amber Patchouli (79,90 tl)

Beyaz Sabun:

Evinizin temizliği sırasında temizlik suyunuza beyaz sabun katın. Ayrıca beyaz sabunu rendeleyip küçük keselerin içine doldurarak evinizin gizli köşelerine yerleştirerek gün boyu mis gibi bir koku sağlayabilirsiniz. 

Zara Home- White Jasmine Kalıp Sabun (22,95 tl)

Taze Çiçekler:

İç mekanlarınızda taze çiçekleri eksik etmeyin. Hem vazolarınıza koyacağınız güzel buketler sayesinde ev dekorasyonunuza güzel katacak hem de çiçeklerin mis gibi kokularından faydalanacaksınız. Çiçeklerinizin suyunu sık sık değiştirmeyi de unutmayın.

Kendi Kokunuzu Yapın:

Şüphesiz hepimizin koku zevki birbirinden farklıdır. Öncelikle sizi en iyi hissettirecek kokuyu seçmekle işe başlayın. Seçeceğiniz bu kokunun temiz bir koku olmasına da özen gösterin. Çiçek esanslarını ve doğal yağları kullanarak kendi kokunuzu yapmak çok kolay. Örneğin spreyli bir şişeyi içme suyu ile doldurun ve içerisine 10-12 damla lavanta yağı damlatın. Dilediğinizde evinizin istediğiniz köşesine sıkın. Veya esansiyel yağlardan beğendiğinizi bir çanağa damlatın ve ateş deymeyecek şekilde mumun üzerine oturtun. Yavaş yavaş yükselen buhar ile evinize harika bir koku yayılacak. 

ÖNERİLER