× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Moda / Dekorasyon

MAKSİMALİZM NEDİR? MAKSİMALİST EV DEKORASYONU NASIL YAPILIR?

2020'nin gelmesi ile birlikte ev dekorasyonunda yeni bir trend daha ortaya çıktı. Sizler için hazırladığımız öneriler ile Maksimalist akımınını evinize taşıyabilirsiniz.

by Zeynep Dursun 12/01/2020
Maksimalizm; “aşırı, abartı, ihtişam” kelimelerinden de anlayacağınız gibi gösterişi ve dikkat çekmeyi ilke edinmiş bir akımdır. Mimariden modaya birçok alanda etkisini göstermektedir. Geniş mekanlar, cesur renkler, iddialı çizgiler ve ihtişamlı bir görünüm olarak da özetleyebiliriz. Peki bu akımı ev dekorasyonumuza nasıl yansıtacağız? 

Öncelikle her eşyanın daha büyük ve daha görkemli olanını tercih etmekle başlayabilirsiniz. Minimalist dekorasyonda nasıl ki sadelik,az ve küçük eşyalar kullanılıyorsa maksimalizmi tam tersi olarak düşünebilirsiniz. Yüksek ve geniş duvarlarınızda büyük desenli, görkemli duvar kağıtları,tablolar, sanat eserleri kullanabilirsiniz. Deri koltuklar ise maksimalist yaklaşımın olmazsa olmazı. Bu koltukların üzerini ise desenli, kadife, kürklü yastıklarla süsleyebilirsiniz.
 
Eğer bu akımı benimsediyseniz mekanınızda kendinizi iyi hissettiren mobilya ve aksesuarları kullanmayı da ihmal etmeyin deriz. 

ÖNERİLER