× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Moda / Dekorasyon

SONBAHAR DEKORASYON TRENDLERİ VE ÖNERİLERİ

Toprak Tonları ve Adaçayı Yeşili

by Zeynep Dursun 24/10/2019
Sonbaharın gelmesi ile birlikte toprak tonlarını hayatımızın her alanında daha sık görmeye başladık. Her nerede kullanılırsa oraya sakinlik, huzur ve dinginlik veren bu renklerin sebebi aslında insanlık tarihinde saklı. Doğanın içinden gelen insan mutluluğu, bitkilerde ve toprakta buluyor.

Çoğu zaman, insan ruhuna iyi gelen ve sıcaklık veren, doğaya dönüşün rengi olan toprak tonlarını evimize yansıtarak güzel bir atmosfer yaratmamız mümkün. Dekorasyon trendlerinde karşılaştığımız en güçlü renk "terracotta". İtalyanca'da "pişmiş toprak" anlamına gelen ve geçmişten bu yana bir çok süs eşyasında kullanılan bu seramik bazlı rengi, objelerden duvarlara birçok alanda kullanarak evinize sonbaharı getirmeniz mümkün. 

Başka bir trend ise mekanınızı "farklı dokularla giydirmek". Örneğin; kanepe üzerine koyacağınız kahve, tarçın, turuncu, sarı tonlarında kadife, yün veya kaşmir bir battaniye ile mekanınızı yeni mevsime uygun şekilde giydirmiş olacaksınız. Bunların dışında özellikle salon ve mutfağınızda kullanacağınız toprak tonlarında halılar ile doğanın esintilerini evinize taşıyabilirsiniz. 

Ancak tüm bu toprak tonlarının yanında bir diğer trend renk olan "adaçayı yeşili" ni kullanarak bu koyuluğu dengelemeyi unutmamalıyız. Global renk trendleri öncüsü Pantone geçtiğimiz yıl bizleri "greenery" isimli bir yeşil tonu ile tanıştırmıştı. Bu yıl da adaçayı yeşilini sıkça görüyor ve mekanlarımızı ferahlatmak adına kullanıyoruz. Vazolarda, yapma çiçeklerde, mumlarda ve masa tablalarında tercih edebileceğiniz bu renk ile toprak tonlarının uyumuna bayılacaksınız. 

Hem trendlere uymak hem de evinize sıcak bir hava katmak için tüm bu önerileri deneyerek evlerinize sonbahar dokunuşları katabilirsiniz.
 ÖNERİLER