× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Moda / Dekorasyon

YILBAŞI SOFRA DEKORASYONU VE PÜF NOKTALARI

2020'ye mutlu bir sofra ile girmeniz ve tüm yılınızın öyle geçmesini isteriz. Bu yüzden sizler için evde keyifli bir yılbaşı sofrası hazırlamanıza yardımcı olacak tüyolar hazırladık. Unutmayın, mutlu bir yıl mutlu sofralarla başlar...

by Zeynep Dursun 21/11/2019
1.Adım : Sofra Düzeni 

Masanızda kullanacağınız yemek takımı, çatal ve bıçaklar birbiri ile ne kadar uyumlu olursa sofranız o kadar şık olacaktır. Tabii ki tüm takımın doğru konumlarda olması da önemli. Bu arada bardakları unuttuk sanmayın. Normal bardaklarınız yerine kadeh kullanırsanız daha ihtişamlı bir sofra hazırlamış olacaksınız. Bu küçük dokunuş bile yılbaşı masanıza farklılık katacak. 

2.Adım: Masa Örtüsü 

Size tavsiyemiz, sofralarınızı kurmadan önce bir konsept belirlemeniz. Böylelikle masanızın bir yılbaşı teması olacak. Masa örtünüzü de bu temaya göre belirlerseniz çok güzel bir uyum yakalamış olursunuz. Klasik yılbaşı renkleri olan kırmızı, yeşil, dore renklerini tercih edebileceğiniz gibi kar beyazı, siyah veya gümüş gibi renklerle farklı konseptler yaratmanız da mümkün.

3.Adım: Yılbaşı Peçeteleri ve Aksesuarları 

Sofranızı kurarken peçetelerden ve aksesuarlardan yararlanın. Yılbaşı sofranızın renklerine uygun olarak seçtiğiniz ve tercihen kumaş peçetelerle normal sofralardan daha şık bir görünüm yakalayabilirsiniz. Ayrıca yılbaşı ruhunuzu sofranıza yansıtacak olan kozalak, şamdan, mum ve daha başka süsler sayesinde masanızı farklı bir hale çevirebilirsiniz. Fakat size tavsiyemiz eğer masanız çok büyük değilse sofranızı fazla aksesuar ile doldurmamanız. Unutmayın ki sofranızın baş tacı olan yemekler, içecekler ve tatlılar için yer açmalıyız. 

4.Adım: Yemekler ve Tatlılar 

Yılbaşı masaları uzun soluklu masalardır. Bu yüzden çeşitli yemekler, mezeler ve tatlılardan oluşan harika sofralar kurulur. Yeni yıl denince akla gelen ilk yemek ise tabiiki hindi. Bunun dışında sofranıza çeşitli zeytinyağlılar ve salatalar ekleyebilirsiniz. Yemeklerinizi servis edeceğiniz tabakların da sofranızın konseptine uygun olmasına özen gösterin. Ayrıca uzun yılbaşı gecesinde misafirlerinize ikram edeceğiniz tatlının gece geç vakitlerde yeneceğini düşünürsek çok ağır olmamasına, tercihen sütlü veya meyveli olmasına dikkat etmenizi tavsiye ederiz. 

5.Adım: Sürpriz Yapın 

Sevdiklerinize yeni yılda küçük hediyeler verebilirsiniz. Sofranızda tabakların veya peçeteliklerin yanına koyacağınız minik sürprizler ile onları mutlu edebilir ve gecenizden birer anı bırakabilirsiniz. Masanıza koyabileceğiniz hediye önerileri ise kar küresi, kitap ayracı ve mum olabilir. 


Misafirlerinize unutulmaz bir yılbaşı sofrası hazırlamanız için sizlere verdiğimiz tüyoları umuyoruz ki uygularsınız. Küçük dokunuşlarla masanızı farklılaştırın ve gecenizin tadını çıkartın. 

ÖNERİLER