× Moda
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş Dekorasyon Tümü
Hayat
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Sinema / Müzik Etkinlikler Tümü
Mekanlar
Eğlence Mekanları Sanat Merkezleri Eşsiz Tatlar Kafeler Restoranlar Tümü
Magazİn
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne Tümü
Defİle
Tümü
Moda / Moda Haberleri
ALİBABA'NIN, RICHEMONT İLE LÜKS GİRİŞİMİ ÇİN'DE YAYINLANDI
Ortak girişim olan Richemont'un Net-a-Porter markası altında faaliyet gösterecek ve Tmall e-ticaret sitesinde tek bir yerde 130 marka sunacak.
by Aysel Shukurova 03/10/2019
HANGZHOU, Çin - Richemont ve Alibaba Group Holding, Ltd’nin lüks ortak girişimi, Tmall e-ticaret sitesinde tek bir yerde 130 marka sunarak, Çin’de yayınlanıyor. 

Tom Ford, Brunello Cucinelli ve Jimmy Choo, Richemont markaları olan - Cartier, Piaget ve Vacheron Constantin'e katılacaklar. Yatırımcılar, bir yıl önce, şirketlerin açıklamasından bu yana ortaklık hakkında bilgi bekliyorlardı.

Şirketlerin Pazartesi günkü açıklamasına göre, Feng Mao adlı bir girişim, Ekim ayının ikinci haftasında, Çin’in Altın Hafta tatillerinin ardından, platform için bir tanıtım kampanyası başlatacaklarını söyledi.

Richemont, lüks internet perakendecileri YNAP ve Watchfinder'ı satın aldıktan sonra, çevrimiçi satışları desteklemek için harekete geçiyor. İsviçreli şirketin, Çinli tüketicileri yakalaması için bir yol - Alibaba CEO'su Daniel Zhang'ın, 2025 yılına kadar küresel lüks pazarının neredeyse yarısını - fiziksel mağaza açma masrafı olmadan - telafi edebileceğini söyledi.

Feng Mao, yüzde 51'i Richemont'a aitken, Alibaba yüzde 49'u elinde tutuyor ve siteyi İsviçre şirketinin Net-a-Porter markası altında işletecek. Girişim, son aylarda CEO olarak eski Unilever yöneticisi Yating Wu'yu işe aldı.

ÖNERİLER