× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Moda / Moda Haberleri

ASOS, ÇIKAN KORONAVİRÜS İDDİALARINA KARŞI HİJYEN SEVİYESİNİ ARTIRIYOR

Asos, işçilerinde çıkan pozitif test sonuçlarına karşılık depolarını kapatacak mı? Ne tür önlemler aldı? Sektörün geri dönüşü nasıl olacak?

by Buse İldem 20/05/2020
Asos, işçilerine yapılam COVID-19 test sonuçları pozitif çıkmaya başlayınca GMB sendikası Barnsley deposunu kapatma çağrılarına geri dönüş yaptı.

GMB organizatörü Will Dalton, Asos CEO'su Nick Beighton'a sosyal mesafenin olmadığını bunun çok sayıda virüs vakasına sebep olduğunu ve derin bir temizlik yapılırken siteyi kapatmaları gerektiğini söyledi.

Ancak, bir Asos sözcüsü, COVID-19 a yakalanan çalışan sayısının, hem ulusal ortalamanın hem de Barnsley metropol alanından çok az olduğunu söyledi.

Asos, “Bu küresel kriz sürecinde, hiçbir toplumun virüse karşı tedbirliği olmadığı açıktır ve bir çok şirket gibi bizde az sayıda pozitif çıkmış vakayla karşı karşıyayız. Ancak, depoların kapanması ya da küçültülmesi gibi bir durum ortada yoktur”, “Deponun büyüklüğü ve ölçeği, otomasyon seviyesi ve pandeminin başlamasından bu yana uygulamaya koyduğumuz ekstra, endüstri lideri sağlık ve güvenlik önlemleri göz önüne alındığında, çalışmak için güvenli bir ortam oluşturmaya devam ediyor. Siteyi yöneten XPO Lojistik olarak biz durumu yakından takip ediyoruz ve daha ileri seviye tedbirler aldık. Bu bireylerin temizliği de dahil olmak üzere gelişmiş hijyen tedbirleri olarak değerlendirilebilir” dedi.

Çalışanlarımızın sağlığı ve refahı bir numaralı önceliğimiz olduğu için, birçok alanda bu hafta yayınlanan en son Hükümet yönergelerini, personel, sendika, Topluluk ve kurumlarla düzenli iletişim kurarak sosyal mesafe protokollerimizi sürdürüyoruz. Bu davalar ortaya çıktığı için, durum hakkında ayrıntılı bilgi vermek için proaktif olarak yerel Çevre Sağlığı ofisi ile temasa geçiyoruz” dedi.


ÖNERİLER