× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Moda / Moda Haberleri

BİR AKDENİZ KLASİĞİ: LOEWE X PAULA’S IBİZA

Loewe markasının Ibiza adasının gözde butiği Paula’s Ibiza ile gerçekleştirdiği iş birliğinin son meyvesi

by Çiğdem Göçer 12/04/2021
İspanyol moda markası Loewe, her sezon renkli duruşundaki istikrarını bozmuyor. Markanın kreatif direktörü Jonathan Anderson ilk olarak 2017 İlkbahar-Yaz koleksiyonunda Ibiza’nın ikonik butiği Paula’s Ibiza ile bir iş birliği yapmıştı. Bu özel iş birliğini gelenekselleştirerek her sene sürdüren Loewe, Loewe x Paula’s Ibiza özel koleksiyonuyla yeniden Akdeniz ateşini sürdürüyor.

Jonathan Anderson koleksiyonu ile ilgili değerlendirmesinde; “Yaz sadece bir sezon değil, bütün sene bizi mutlu eden bir düşünce yapısı. Sahilden her güne taşınan , giymesi kolay ve karmaşık olmayan giysi ve aksesuarlarla güneşli Baleir adalarından esinlenen bir koleksiyon" olduğunu vurguluyor.  

Kadınlar ve erkekler için tasarlanan koleksiyon, yeniden yapılandırılmış blazer ceketlerden canlı renkler ve grafiklerle vurgulanan bol kesimli elbiselere kadar değişen rahat giyim tasarımlarıyla göze çarpıyor. Paula’nın İbiza logosu ve kuş desenleri kullanılarak  oluşturulan baskılar tropikal temayı destekliyor.

Aksesuarlara gelince, doğal liflerle dokunan çantaların yanı sıra eğlenceli balıkçı şapkaları ve cesur güneş gözlükleri ön plana çıkıyor. Anagram sepet çantalar Kolombiya'daki kadın zanaatkârlar tarafından yapılırken, rafya detayları Balon ve Pochette stillerini ele alıyor.

ÖNERİLER