× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Moda / Moda Haberleri

BROOKS BROTHERS AUTHENTİC BRANDS GRUBUNA SATILDI

ABD'li perakendeci Brooks Brothers'ın Authentic Brands Group’a (ABG) 325 milyon $ (249 milyon £) karşılığında satıldığı bildirildi.

by Buse İldem 17/08/2020
Brooks Brothers, yaptığı ticaretin devamı için mücadele ettikten sonra geçen ay iflas koruması adına başvuruda bulundu. Mahkeme dosyasında Brooks Brothers, borcunun yaklaşık 600 milyon dolar (475 milyon sterlin) olduğunu söylendi.  ABD merkezli mağazalarının çoğu, pandeminin başlamasından kısa bir süre önce de piyasada ayakta kalmak için mücadele ediyordu. 

The Daily Telegraph'ın bildirdiğine göre Juicy Couture, Aéropostale, Forever 21, Barneys ve Tretorn ve Simon Property Group'un sahibi olan giyim lisanslama şirketi ABG, Brook Brothers'ın ABD'deki 200 mağazasından 125 mağazayı açık tutmaya söz verdi. 1818'de kurulan Brooks Brothers, dünya çapında yaklaşık 500 mağaza işletmekte ve 4.000'den fazla çalışan istihdam etmektedir.

Brooks Brothers, 2001'den beri İtalyan işadamı Claudio Del Vecchio'ya aittir. Aynı zamanda, ABG ve Simon Property Group, Şubat ayında Forever 21'i 81 milyon $ 'ın (63 milyon £) biraz üzerinde bir fiyata satın aldı.ÖNERİLER