× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Moda / Moda Haberleri

BURBERRY SONBAHAR 2021 DEFİLESİNİ ERTELEDİ

Burberry sonbahar 2021 defilesini erteledi. Bu sefer sebep pandemi değil.

by Buse Öner 19/04/2021
9 Nisan’da hayatını kaybeden Prens Philip’in ardından İngiltere’de yas ilan edilmişti. Bununla birlikte İngiliz markalar da saygı göstergesi olarak etkinliklerine ara verdi. Çarşamba günü Sonbahar 2021 koleksiyonunu sunmaya hazırlanan Burberry, Prens Philip’in vefatı sebebiyle, defileyi erteleme kararı aldı. 
Kraliçe II. Elizabeth ve Prens Charles’dan Kraliyet Yetkisi alan Burberry, gelişmelere göre yeni bir tarih belirleyecek. St. George’s Chapel’de gerçekleşen cenaze töreninin ardından bir tarih belirlemesi beklenen Burberry, Sonbahar 2021 koleksiyonu için dijital bir defile yapacaktı. 
Şubat ayında erkek koleksiyonunda olduğu gibi Sonbahar 2021 kadın koleksiyonu da seyircisiz olarak internet siteleri üzerinden canlı yayın ile gerçekleşecek. 
1990’da Burberry’e ‘Kraliyet Yetkisi’ veren Prens Charles’ın ardından Kraliçe II. Elizabeth ise 1995’te markaya “hava koşullarına dayanıklı” başlığı altında bir ‘Kraliyet Yetkisi’ vermişti. Yüzyıllardır süren ‘Kraliyet Yetkisi’, monarşi ve diğer Kraliyet Ailesi üyeleri tarafından mal veya hizmet tedarik eden esnafa veriliyor. Burberry’nin yanı sıra Kraliyet Yetkisi’ne sahip olan diğer markalar ise Asprey, Cartier, Hunter Boots, Barbour, Coca-Cola ve Fortnum & Maison.
ÖNERİLER