× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Moda / Moda Haberleri

BURBERRY YÖNETİM KADROSUNDA NE GİBİ DEĞİŞİKLİKLER OLUYOR?

Burberry Group, bağımsız kıdemli direktör Jeremy Darroch’un yürürlüğe bağlılık nedeniyle işten ayrılacağını duyurdu.

by Buse İldem 26/05/2020
Burberry Group, bağımsız kıdemli direktör Jeremy Darroch’un yürürlüğe bağlılık nedeniyle işten ayrılacağını duyurdu.

Darroch, 2007 yılından bu yana telekomünikasyon şirketi Sky'da grup başkanı olarak görev yapmaktaydı. 2004'te Sky'a CFO olarak katılmadan önce, Dixons Group olan DSG International'ın (DSG) grup finans direktörüydü. 

Şirketin 15 Temmuz'da yapılacak yıllık genel kurul toplantısın da yeni seçimler için adaylığını koymayacak. Darroch, 1 Temmuz 2017'de üst düzey bağımsız yönetici olmadan önce Şubat 2014'te yönetim kuruluna katıldı. Ayrıca 1 Ağustos 2016 - 6 Şubat 2019 tarihleri arasında denetim komitesi başkanlığı yaptı.

Bu sırada, 1 Eylül 2014'ten bu yana bağımsız icra direktörü olan Dame Carolyn McCall, 15 Temmuz'dan itibaren yürürlükte olan kıdemli bağımsız direktör rolünü üstlenecek.

McCall, 2018'den beri TV yapım şirketi ITV'nin CEO'sudur. 2010-2017 yılları arasında EasyJet'in CEO'suydu ve 2006-2010 yılları arasında CEO da dahil olmak üzere Guardian Media Group'ta birden fazla göreve sahipti.

Başkan Gerry Murphy şunları söyledi: “Yönetim kurulu adına, Burberry’nin son altı yıldaki gelişimine gösterdiği olağanüstü katkı için teşekkür ederim. Bilgeliğini ve deneyimini özleyeceğiz ve ona gelecek için en iyisini diliyoruz. ”


ÖNERİLER