× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Moda / Moda Haberleri

ÇEVRİMİÇİ SAVAŞ!

Toplumsal huzursuzluğa ve durgun bir ekonomisi olmasına rağmen Latin Amerika'nın moda e-ticaret sektörünün 2019'dan 2021'e kadar %20 büyümesi bekleniyor.

by Fatma Savul 13/12/2019
MEKSİKA ŞEHRİ, Polanco'nun lüks bölgesi, Mexico City'nin lüksün sıfır noktası olduğu bilinmektedir. Burada, Louis Vuitton , Gucci ve Hermès mağazaları El Palacio de Hierro gibi üst düzey mağazalarla ve Lago DF gibi yerel üst düzey butiklerle karışıyor. Bulunmasını beklemeyeceğiniz şey, bölgenin en büyük alışveriş tatili için tam zamanında sergilenen geniş ürün yelpazesi ile Amazon.
 Fakat aslında, Çin’in Bekarlar Günü’nün ve ABD’nin Kara Cuma’ya sahip olmasına rağmen Meksika’nın kendi alışveriş bonosu vardır.

Meksika Ticaret, Hizmetler ve Turizm Odası'na göre, El Buen Fin bu yıl 6 milyar doların üzerinde satış yaptı.
Bununla birlikte, bu yılki Meksika festivalindeki rakamlar, büyük Latin Amerika pazarına kıyasla okyanusta sadece bir damla kadar. IMF ile Latin Amerika'ya odaklanmak için en iyi zaman gibi görünmeyebilir ve Bogota'dan Santiago'ya kadar uluslararası manşetleri vuran sokak protestoları bölgesel ekonomiyi durgunlaştırıyor.

Bununla birlikte, 800 milyon civarında genç ve teknoloji meraklısı bir nüfusa sahip olan bölge, büyük ölçüde yetersiz kalıyor ve moda endüstrisi için heyecan verici bir çevrimiçi fırsat. Nitekim, Euromonitor bölgesel giyim, ayakkabı ve aksesuar e-ticaret pazarının yıllık% 22 oranında artacağını, bu yıl 6,2 milyar dolardan 2020'de 7,6 milyar dolara çıkacağını tahmin ediyor.


ÖNERİLER