× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Moda / Moda Haberleri

''ÇİÇEKLERİN EFENDİSİ'' ERDEM - 2020 İLKBAHAR/YAZ KOLEKSİYONU

Çiçek baskı kumaşlarından dolayı dünya moda camiasının "Çiçeklerin Efendisi" ismini taktığı Türk asıllı tasarımcı Erdem Moralıoğlu, 2005 yılında kendi markası olan Erdem Moda Evi'ni Londra'da kurdu.

by Simge Müge Tevetoğlu 18/09/2019
           Tasarımcı Erdem Moralıoğlu,  2014 yılında British Fashion Council’in gerçekleştirdiği İngiliz Moda Konseyi Ödülleri'nde ‘Yılın Tasarımcısı’ ödülünü aldı. 2015 yılında da  İngiliz Harper’s Bazaar dergisi tarafından 2015 Yılın Ödülleri Töreni'nde ‘Yılın Adamı’ seçildi ve bunun gibi daha birçok ödüle layık görüldü. 

Londra Moda Haftası'nda sergilediği koleksiyonda, fisto kumaş elbiseler, volan kesimler, büyük şapkalar, uzun eldivenler, broş, fular ve eşarplar dikkat çekerken, markanın klasikleşen çiçek desenleri de izleyenlere görsel şölen yaşattı.

          Erdem tasarımlarını tercih edenler arasında Cambridge düşesi Kate Middleton, Michelle Obama, Sarah Jessica Parker, Sienna Miller, Kate Winslet, Lara Stone, Julianne Moore, Keira Knightley, Emma Stone ve Claudia Schiffer gibi birçok ünlü isim yer almaktadır.ÖNERİLER