× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Moda / Moda Haberleri

CLARE WAIGHT KELLER GIVENCHY’E VEDA ETTİ!

Bir çok ünlü markayla çalışan ve en son Chloé modavinden ayrılarak Givenchy modaevi'ne gelen ve burada 3 senedir kreatif direktörlük koltuğunda oturan İngiliz tasarımcı Clare Waight Keller modaevi’nden istifa ettiğini açıkladı.

by Simge Müge Tevetoğlu 13/04/2020
   Tasarımcı Riccardo Tisci’den sonra 2017 yılında Givenchy’nin ilk ve tek kadın kreatif direktörü olan Keller, hem modaevi kendi resmi Instagram hesabından hem de tasarımcı kendi hesabından yollarının ayrıldıklarını ayrı ayrı duyurdular.

   LVMH CEO’su Sidney Toledano “Clare Waight Keller'e Givenchy'nin son zamanlarına katkısı için teşekkür etmek istiyorum. Yaratıcı liderliği altındaki atölyeleri ve ekipleriyle büyük bir işbirliği içinde olan markamız, Hubert de Givenchy'nin kurucu değerleri ve doğuştan gelen şıklık hissiyle yeniden bağlantı kurdu. Clare'e gelecekteki planlarında en iyisini diliyorum. ” diyerek tasarımcıya iyi dileklerini iletti. 

Keller ise “Üç mükemmel yılın ardından benim için Givenchy sayfasını kapama zamanı geldi. Bu efsanevi modaevi'nin ilk kadın artistik direktörü olarak, bu mirası devam ettirme ve markaya yeni bir hayat verme fırsatı verildiği için kendimi gururlu hissediyorum. Haute Couture’u global bakış açısıyla ele almak, kariyer yolculuğumun en önemli adımlarından biriydi. Muhteşem Givenchy atölye çalışanları ve tasarım ekibiyle unutulmaz anlar paylaştık: Özel yeteneklerinizi ve yaptığınız işe duyduğunuz tutkuyu her zaman hatırlayacağım.” açıklamasında bulundu.

   Tasarımcı ayrıca Meghan Markle'ın gelinliklerini tasarlamış ve Markle’ın hamilelik de dahil olmak üzere birçok kez giydirmiştir. Markanın 2020-21 Sonbahar - Kış koleksiyonunu tasarlayan Keller böylelikle markayla son koleksiyonunu çıkarmış oldu. 

   Ünlü modaevi henüz yeni kreatif direktör konusunda bir açıklamada bulunmadı. Ayrılığın korona virüs pandemisi nedeniyle endüstrinin mevcut finansal mücadeleleriyle doğrudan bir bağlantısının olup olmadığı şimdilik belirsizliğini koruyor. Bakalım önümüzdeki günlerde ünlü modaevi ne gibi sürpriz haberlerle karşımıza çıkacak merakla bekliyoruz.ÖNERİLER