× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Moda / Moda Haberleri

DIANE VON FURSTENBERG’ÜN KÜÇÜLME SİNYALLERİ!

Moda dünyasında pandeminin etkileri devam ediyor ve buna bağlı ekonomik krizin baskıları ünlü modaevlerini mağaza sayılarını küçültmeye ve dijital satış yollarına doğru yönlendiriyor.

by Simge Müge Tevetoğlu 01/07/2020
   1972 yılı New York merkezli modaevi DVF Studio pandemi sebebiyle daha zor günler geçiriyor. Belçikalı ünlü tasarımcı kendi adını markası haline dönüştüren Diane Von Fürstenberg, pandemi önceside ekonomik krizin eşiğindeydi ve 2 yıl içinde 32 mağazasını 19’a düşürmüştü. Son olarak pandemi krizinin gündeme gelmesiyle de 19 mağazasının 18'ini kapatıp Çin odaklı dijital satışa yönelerek tasarımcı Nathan Jenden ile üçüncü kez anlaşma sağladı. 

   400 kişiye yakın çalışanının yüzde 75'ini işten çıkardı. Tasarımcı markasının değişim süreçleriyle ilgili henüz bir açıklama yapmış değil. Council of Fashion Designers of America başkanlığını 13 sene boyunca yürüten ve birçok tasarımcıya deneyim ve bilgisiyle rehberlik eden Fürstenberg, başarılı bir moda duayeni ünvanına sahip. 

    Pandemi yüzünden kapanan mağazalarından çıkmaya başlayan modaevi satışta olan koleksiyon’undan sonra Amerika'daki dijital varlığına devam edecek mi henüz belirsizliğini korumakta.

ÖNERİLER