× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Moda / Moda Haberleri

DİLARA FINDIKOĞLU'NDAN MİSTİK KISA FİLM

Sonbahar/Kış koleksiyonu Şahmeran'ın hikayesiyle şahlanıyor.

by Ayşe Cesar 15/11/2020
Dilara Fındıkoğlu’nu gotik, iddialı ve adından söz ettiren işleriyle çok yakından tanıyoruz. Ünlü tasarımcı bu romantik gotikliğin içine ufak anadolu dokunuşları eklemeyi ve köklerini benimsemeyi hiç ihmal etmiyor. 

 Olgaç Bozalp tarafından yönetilen, Ellie Grace Cumming’in stilistliğini yaptığı kısa filminde de bizi Mezopotamya’nın masallar şehri Mardin’e götürüyor Dilara Fındıkoğlu. O topraklarda doğmuş bir efsane olan Şahmeran’ın hikayesini izliyoruz. Ama bu kısa filmin amacı sadece hikaye anlatmak değil, aynı zamanda kadın cinayetleriyle dolu acı gerçekliğe karşı bir farkındalık yaratmak. Fındıkoğlu, AnOther Magazine’e verdiği röportajda “Unite & Rise & Pray for the Mother” adlı kısa filmi şöyle anlatıyor:

 "Anadolu’nun diğer kadın tanrıçalarına benzer özellikleri olan Şahmeran, bir bilge, şifacı ve bereket&iyi niyet timsali olarak tanınıyor. Efsaneye göre sevdiği adam tarafından ihanete uğradığı için öldürülüyor. Onun hikayesiyle erkekler tarafından öldürülen diğer kadınların hikayeleri arasında güçlü bir bağlantı var. Projemizde Şahmeran, anaerkil enerjiyi geri getirmek üzere tekrar canlandırılıyor." 

 Filmi markanın Instagram hesabından görüntüleyebilirsiniz.
ÖNERİLER