× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Moda / Moda Haberleri

DIOR’UN GÖZ KAMAŞTIRAN YILBAŞI VİTRİNİ

Her yıl çok konuşulan yeni yıl vitrin süslemelerine imza atan Dior bu sene de vitrinleri süslemeyi ihmal etmedi. Bu ışıltılı vitrinlerden gözümüzü almak gerçekten imkansız gibi gözüküyor.

by Buse Öner 11/12/2020
Puglia bölgesinden esinlenerek tasarlanan 2021 Cruise koleksiyonunu kutlamak için süslenen mağazalar, kreatif direktör Maria Grazia Chiuri için ayrı bir öneme sahip.

Toplamda 35 mağazaya sahip olan Dior tüm mağazalarını Güney İtalya’nın mimarisine uygun şekilde dizayn etti. Puglia bölgesinin sokaklarını süsleyen “Luminarie” ışıklandırmalarla aydınlatılan dükkanlar düşük voltajlı ve geri dönüştürülebilir 12 volt Led ampullerle süslendi. Yapılan bu süsleme için Avrupa mağazalarındaki vitrinlerde 196.507 ampul kullanıldı. Süslemelerin tamamlanması toplam da 13.056 saat sürdü.

DiorHoliday ağacı ise bu kez bir farklılıkla zeytin ağacı formunda. El boyaması detaylar, ışıltılı kelebekler ve kuşlar ağacın en çok dikkat çeken yönleri oluyor. Yılbaşı ağacı, aynı zamanda İtalya’nın zeytin ambarı olarak anılan Puglia bölgesini temsil ediyor.

 

ÖNERİLER