× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Moda / Moda Haberleri

DISNEY'DEN TEMALI YÜZ MASKELERİ

Disney, Mickey Mouse ve Marvel'den ilham alan stiller ile temalı yüz maskelerini piyasaya çıkarıyor.

by Gizem Şakar 11/05/2020
Disney, Star Wars, Marvel ve Pixar'ın ünlü karakterlerinden ilham alarak tıbbi olmayan yüz maskelerini piyasaya çıkarmaya hazırlanıyor. Ürün yelpazesinde Star Wars’tan R2D2 ve Baby Yoda, Marvel’dan Avengers üyeleri, Karlar Ülkesi’nden Frozen Anna ve Elsa, Oyuncak Hikayesi’nden ise Woody ve Buzz Lightyear karakterlerinden ilham alınıyor. 

Şirket, bir milyon adet maskeyi yardım kuruluşu MedShare aracılığıyla yetersiz hizmet alan topluluklara bağışlayacak. Ayrıca satıştan elde edilecek kârın 1 milyon dolarlık kısmı da MedShare’e aktarılacak.

Disney’den yapılan açıklamaya göre maskeler, ABD Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezi’nin (CDC), koronavirüsün yayılmasının önlenmesi için halka açık yerlerde yüz maskesi takılması yönündeki önerisi üzerine tasarlandı.Maskelerin, Covid-19 hastalarını tedavi eden tıbbi profesyoneller tarafından kullanılması amaçlanmıyor. Dörtlü paketler halinde satılan ve fiyatı 19,99 dolar olan maskeler için Disney’in online mağazasında ön sipariş verilebiliyor.Çocuklar ve yetişkinlere özel çeşitli boyutları bulunan maskelerin teslimatının Haziran ayında başlaması bekleniyor.
ÖNERİLER