× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Moda / Moda Haberleri

DÜNYANIN EN SÜRDÜRÜLEBİLİR İŞ BİRLİĞİ: ADİDAS X ALLBİRDS

Adidas ve Allbirds dünyanın en düşük karbon ayak izi oranına sahip spor ayakkabısını üretmek için güçlerini birleştiriyor.

by Elifcan Şanlı 29/05/2020
Global spor ayakkabı pazarının önemli oyuncularından olan Adidas ve Allbirds, her geçen gün daha çok önem kazanan sürdürülebilirlik kavramını bir üst seviyeye taşıyor. Geçtiğimiz yıllarda okyanus atıklarından üretilmiş ayakkabı tasarlayan Adidas hedefini daha çok büyütüyor.  Sürdürülebilir spor ayakkabısı denildiğinde akıllara ilk gelen duyarlı markalardan biri olan Allbirds ile ele ele veren Adidas, 2021'de karbon emisyonu neredeyse sıfır olan spor ayakkabı modeli ile bizleri karşılayacak. Materyalinden, paketlenmesine kadar gelişen sürecin her bir aşamasındaki amaç karbon miktarını en aza indirgemek. 

Bunun yanında, Adidas, 2030'a kadar karbon ayak izini %30 oranında azaltmayı planlıyor. 2050'ye kadar da, sıfır karbon oranına ulaşmayı hedefliyor. Son olarak, 2024 yılına kadar sadece geri dönüştürülmüş polyester kullanacağının altını çiziyor. Sürdürülebilirlik dünyasında emin adımlarla ve disiplinli bir şekilde hareket eden Adidas, diğer spor markaları için de adeta etik ve doğru bir rol model.


Adidas ve Allbirds'ün bu ekolojik iş birliği global pazarda yankı uyandıracağa benziyor. "State of Fashion" Raporuna göre, pandemi sonrasında müşteriler çevreye zararlı etkisi olmayan ürünleri daha çok tercih edecekler. Duyarlı markaların son zamanlardaki hızlı çıkışı da, daha çok ivme kazanacak. Bu veriler göz önüne alındığında, Adidas ve Allbirds ayakkabılarının oldukça tercih edileceğini öngörüyoruz.

ÖNERİLER