× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Moda / Moda Haberleri

FENDİ DERİ FABRİKASINA YATIRIM YAPACAK

Fendi, Floransa'daki bir deri ürünleri fabrikasına 57 milyon euro yatırım yapacak.

by Turan Saray 07/08/2020
Fendi, Floransa'daki bir deri ürünleri fabrikasına 57 milyon euro yatırım yapacak. Fabrika, üretimi yeni pazar ihtiyaçlarına göre uyarlayabilen yenilikçi projeler yaratmak için kullanılacak.

Ayrıntılar Toskana Bölgesel Konseyi tarafından açıklandı ve Fendi, ana şirket LVMH, Ekonomik Kalkınma ve Invitalia Bakanlığı ile birlikte, 57 milyon euroyu aşkın bir yatırım değerinde bir anlaşma yapılacağını ve fabrikayı genişleterek 133 yeni çalışanı istihdam edileceğini açıkladı.

Floransa metropol kentinde bulunan Bagno a Ripoli merkezli fabrika ilk olarak Şubat 2019'da açıldı. İşe alınacak yeni 133 kişi, hali hazırda görev yapan 243 çalışandan oluşan mevcut bir ekibin üzerine eklenecek. Yine de toplam sayı 2019'da işe alınacağı tahmin edilen 500 çalışanın altında kalıyor.

Yeni anlaşma, Fendi grubu tarafından sunulan moda ve giyim sektöründe bir endüstriyel geliştirme programının uygulanmasını görecek üretken bir yatırım projesi, ürün geliştirme ve hükümet ile ortaklaşa finanse edilecek Ar-Ge programlarına sahip olacak. 
ÖNERİLER