× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Moda / Moda Haberleri

GAP, AVRUPA MAĞAZALARINI KAPATMA KARARI ALDI

ABD'li perakendeci Gap, şirkete ait 129 Avrupa mağazasının tamamını ve İngiltere'deki deposunu önümüzdeki yıl kapatmayı düşünüyor.

by Buse İldem 27/10/2020
GAP, Avrupa işini yürütmek için "farklı yollar" araştırdığını söyledi. GAP yaptığı açıklamada: “Şirketimizin sahip olduğu ve işlettiği Gap Specialty ve Gap Outlet / Gap Stock mağazalarımızın İngiltere, Fransa, İrlanda ve İtalya'daki yılın ikinci çeyreğin sonunda kapanma olasılığı var " dedi. 

"İşletme; franchise, üçüncü taraf ortaklıkları, Avrupa e-ticaret işini yürütmenin alternatif yolları ve Avrupalı ​​müşterilere hizmet etmenin farklı yollarını arıyor." Gap'in İngiltere'de 70'den fazla ve İrlanda'da dört mağazası bulunmaktadır. Ayrıca Fransa ve İtalya'da satış noktaları ve Avrupa'da 158 franchise mağazası bulunmaktadır. İşletme aynı zamanda Avrupa'daki Gap e-ticaret operasyonlarını da gözden geçiriyor ve güncel durum Rugby'deki AB dağıtım merkezinin kapatılmasına işaret ediyor.

Gap marka küresel başkanı Mark Breitbard şunları söyledi: “İleriye dönük olarak, küresel erişimimizi büyüten ve genişleten ortaklıklar aracılığıyla iş modelimizi dönüştürmeye çalışacağız. Avrupa'daki Gap işimiz için seçenekler hakkında stratejik bir inceleme başlatıyoruz."

"İncelemeyi yürütürken, önerilen ortaklık modeli genişlemesinin bir parçası olarak işletmenin unsurlarını ilgili üçüncü taraflara aktarmaya bakacağız. Franchise ortaklıkları, markayı büyütmenin güçlü ve uygun maliyetli bir yoludur. Gap markası, franchise aracılığıyla 35 ülkede 400'den fazla mağaza ve 14 e-ticaret sitesi ile müşterilere ulaşıyor. "


ÖNERİLER