× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Moda / Moda Haberleri

GARDIROP DETOKSU YAPIYORUZ

Dolabınız dolu ama yine de giyecek bir şey bulamıyorsanız gardırobunuz için detoks zamanı gelmiş demektir.

by Filiz Bigeç 17/01/2021
İlk olarak 80’li yıllarda Amerika’da yapılan bu uygulama ile zamandan tasarruf ederken, gereksiz yer kaplayan parçaları eleyip, eksikleri görebilmek mümkün.Yığın halindeki dolaplarımızı temizlemek ve toparlamak yorucu olabiliyor. Tam da pandemi döneminde evlerimizde daha fazla vakit geçiriyorken, gardırop detoksu için en uygun zaman diyebiliriz.
İlk etap; yıpranmış, deforme olmuş, solmuş ve kullanılamaz durumda olanları elden çıkarmak. Fermuarı bozuk, dikişi sökülmüş, düğmesi kopan parçaları ayırarak en kısa sürede terziye götürebilirsiniz. Üzerinize olmayan, giydiğinizde iyi hissettirmeyen, tarzınıza uymayan ve giymekten sıkıldığınız parçaları eleyin.2 yıldan fazla giyilmeyen parçaları, etiketi üzerinde olan ve belki bir gün giyerim diyerek beklettiğiniz tüm parçalardan hızlıca kurtulun.
Veda edeceğiniz ürünleri, kullanmak isteyecek olan arkadaşlarınıza verebilir, popüler internet sitelerinde satabilir veya yardım kuruluşlarınıza bağışlayabilirsiniz.
Dolabınızda zamansız parçalar kadar trend parçalarda olmalı. Siyah elbise, kaşmir kazaklar, beyaz gömlek, siyah pantolon gibi klasik parçaları elden çıkarmamalıyız. Stilinizi yansıtan, severek giydiğiniz, giymekten mutlu olduğunuz parçaları dolabınızda tutmaya devam edin.Gardırobunuz fazlalıklardan arındıktan sonra eksiklerinizi net olarak tespit etmek çok daha kolay olacaktır.
Sürdürülebilir modaya katkısı büyük olan gardırop detoksunu yılda bir kez yapmak, dolabınızı daha işlevsel hale getireceği gibi bütçenizi de doğru parçalara yönlendirecektir.
ÖNERİLER