× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Moda / Moda Haberleri

GAULTIER’IN JÜBİLESİ

Dünyaca ünlü Fransız moda tasarımcısı Jean Paul Gaultier 22 Ocakta Paris Moda Haftasında ihtişamlı bir defile ile jübilesini yaparak emekliye ayrıldı.

by Yelda Öner 26/01/2020
Moda dünyasının “yaramaz ve çılgın çocuğu” olarak ünlenen, kendi adıyla kurduğu markasıyla birçok ilki başaran, moda dünyasının şekillenmesinde büyük önem taşıyan 67 yaşındaki Fransız tasarımcı Jean Paul Gaultier 50 yıllık moda kariyerini noktaladı. 

“Kariyerimin 50.yılını kutlayan şov benim de son şovum olacak. Ancak Haute Couture’un yeni bir konseptle devam edeceğinden emin olabilirsiniz. Hazır giyim konusunda istediğim her şeyi elde ettim, bu yüzden emeklilik zamanını uzatmaya gerek yok.” sözleriyle emekliliğini Twitter üzerinden duyurdu. 

Gaultier'in 50 yıllık moda kariyeri; Madonna'nın ikonik "koni sütyenini" oluşturmak, ilk elektronik takıları üretmek, men-skirt, Hermès'in yaratıcı başkanı olarak yedi yıllık bir süreç geçirmek ve birçokları gibi önemli olayları içeriyor.
 
Paris Moda Haftasında gerçekleşen görkemli defilenin podyumunda Gigi ve Bella Hadid, Carla Bruni, Eva Herzigova, Irina Shayk, Dita Von Theese, Winnie Harlow, Paris Jackson, Karlie Kloss gibi dünyaca ünlü modeller podyuma çıktı. Tasarımcının 50 yıllık moda kariyerinde ikonikleşmiş parçaları giyen modeller, bir orkestra eşliğinde yürüdü. Defilede yine füze sütyeni görmeniz mümkün. Ayrıca yine ikonikleşmiş parfüm şişesinin esintileri de defilede yer aldı.
Boy George’un ve Catherine Ringer’ın şarkılarıyla katkıda bulunduğu defilede ayrıca dansçı ve oyuncu Dita Von Teese, İspanyol oyuncu Rosy de Palma, DJ Kiddy Smile, yönetmen Farida Khelfa gibi isimler de yürüdü.


ÖNERİLER