× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Moda / Moda Haberleri

GERİ DÖNÜŞÜMDE YENİLİK ''LOOOP''

Sürdürülebilir modanın en başarılı hazır giyim markalarından biri olan H&M, bu alanda kendini geliştirmeye devam ediyor.

by Fatma Savul 13/10/2020
H&M, 2030'a kadar tüm materyallerinin geri dönüştürülmesini hedefliyor. Tekstil ürünlerinin daha sürdürülebilir bir şekilde tedarik edilmesini hedefleyen marka için sırada yeni bir sistem var; adı da; looop. 
"El değmemiş kaynaklara bağımlılığı azaltmak için çalışırken, moda endüstrisini dönüştürmeye yardımcı olmak için sürekli olarak yeni teknoloji ve yenilikler araştırıyoruz. Müşterileri bünyemize katmak gerçek değişimin anahtarıdır ve Looop'un neye ilham vereceğini görmek için çok heyecanlıyız ," H&M Sürdürülebilirlik Başkanı Pascal Brun diyor .

Peki nedir Looop?
eski giysileri yenileriyle birleştiren bir teknik kullanır. Giysiler temizlenir, lifler halinde parçalanır ve daha sonra yeni moda buluntuları için örülen yeni ipliğe dönüştürülür. Sürdürülebilir kaynaklı bazı işlenmemiş malzemelerin süreç sırasında eklenmesi gerekiyor ve elbette bu payı olabildiğince küçük yapmak için çalışma sağlıyorlar. Sistem su ve kimyasal kullanmaz, bu nedenle sıfırdan giysi üretmeye kıyasla önemli ölçüde daha düşük çevresel etkiye sahiptir.
H&M, sürdürülebilir bir moda endüstrisine doğru değişime liderlik etmek istiyor. 2013 yılında küresel bir giysi toplama programına sahip ilk moda perakendecisi oldular. Şimdi, giysiden giysiye geri dönüşüm sistemi Looop ile bir sonraki adımı atıyorlar. 

ÖNERİLER