× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Moda / Moda Haberleri

GUCCI’DEN İLK SÜRDÜRÜLEBİLİR KOLEKSİYON: ‘’GUCCI OFF THE GRID’’

İtalyan moda devi Gucci, ilk sürdürülebilir koleksiyonu Off The Grid’i tanıttı.

by Simge Müge Tevetoğlu 20/06/2020
   Gucci, sürdürülebilirlik akımına, çevre dostu olma adına ilk adımını bu proje ile attı. Pandemiden önce Harmony Korine önderliğinde çekilen, Jane Fonda, Lil Nas X, King Princess, Miyavi, David de Rothschild gibi ünlü isimler koleksiyonda kamera karşısına geçti. 

   Cinsiyetsiz aksesuarlar, ayakkabılar, giyim ve seyahat aksesuarları içerikli koleksiyonda, atık maddelerden yenilenmiş naylon denen Econyl olmak üzere geri dönüşümü sağlanmış olup, biyo bazlı, organik malzemelerden üretilmiş. 
  
   Modaevi’nin yaratıcı direktörü Alessandro Michele “Bu koleksiyon ekip çalışmasının sonucu, herkes bir şey kattı. Kampanyada yeni bir şey inşa eden insanlar arasındaki diyalog fikri yansıtılıyor. Hep birlikte şehir merkezinde bir ağaç evi inşa edebileceğimizi hayal ettim, parkta oynayan çocuklar gibi. Çünkü hepimizin bu evi inşa etmesi gerekiyor veya gezegenimizin bazen yokmuş gibi hissetsek de orada olduğunu bulmamız gerekiyor.” Açıklamasında bulundu.

   Ayrıca Gucci App uygulaması kullanıcıları için temalı testler hazırlayan modaevi, koleksiyon ve çevrimsel moda hakkında sorular soracak.

ÖNERİLER