× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Moda / Moda Haberleri

GUCCİ'NİN FİZİKSEL VE SANAL SERGİSİ

Özel alanların öneminin fazlasıyla arttığı bu dönemde Gucci de kendi özel alanını yaratıyor. Karşınızda 'No Space, Just A Place' başlıklı sergisi.

by Buse İldem 14/06/2020
Covid-19'un bir sonucu olarak, dünyanın dört bir yanındaki insanlar aylardır evlerine bağlandı. Böylece özel alanlar daha fazla anlam kazanmaya başladı. Gucci'nin 'Eterotopi' kavramı da bu özel alanla alakalı. Gucci, Seul'deki Daelim Müzesi'nde 'Boşluk Değil, Sadece Bir Yer' başlıklı bu konsepte bir sergi hazırlıyor. 

                                                 


Sergide Gucci, Seul'deki bağımsız ve alternatif sanat alanlarının çalışmalarını, Fransız bir filozof Michel Foucault tarafından bir ütopyanın fiziksel konumunu tanımlamak için geliştirilen 'heterotopi' kavramına bağlayarak temayı araştırıyor. Buna dayanarak, sergi, ütopik bir geleceğin inşa edildiği bir yer olarak 'alternatif alan'ın yeni bir tanımını sunuyor: insanların birbirleriyle ve çevreleriyle farklı ve daha arzu edilen bir şekilde etkileşime girdiği bir gelecek.

Serginin temsilciliğini, Kaleidoscope dergisinin genel yayın yönetmeni Tunus-Fransız sanat eleştirmeni Myriam Ben Salah yaptı. Sergiye bir çok yerli ve yabancı sanatçı katılıyor. Sergilenen çalışmalara örnek olarak, Kang Seung Lee'nin 'Ida, Ida, Ida!' olarak bilinen duvar kağıtları ve Olivia Erlanger ve Martine Syms tarafından hazırlanan 'Hareketle İlgili Notlar'  sergi de sunulan eserler arasında. 

Serginin sanal bir versiyonu da var. Serginin sanal versiyonuna web sitesi üzerinden ücretsiz olarak erişilebilir. Hem fiziksel hem de sanal sergi 12 Temmuz 2020'ye kadar sürecek. 

                                     

ÖNERİLER