× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Moda / Moda Haberleri

HERMES'İN ÇİN'DEKİ SATIŞ REKORU

Çin, Covid-19'un neden olduğu karanlık günlere yavaş yavaş veda ediyor. Mağazalar kapılarını yeniden açarken lüks sektöründe rekor satışlara imza atılıyor.

by Elifcan Şanlı 17/04/2020
Çin dışında tüm dünyada hayat neredeyse durmuş durumda. Normal hayata yavaş yavaş geri dönmeye çalışan Çin'in lüks sektöründeki hareketliliği ise baş döndürücü bir hızla kaldığı yerden devam ediyor. 

Geçen hafta sonu Guangzhou’nun Taikoo Hui bölgesindeki mağazasını açan lüks Fransız markası Hermes bir gün içerisinde $2.7 milyon değerinde satış yaptı. Hermes'in günlük rekor satışı özellikle diğer lüks markalar için de bir umut ışığı vaat ediyor. Covid-19'un yeni yeni gündeme gelmeye başladığı dönemlerde bile lüks markalar siparişlerin iptal edilmesi ile karşı karşıya kalmıştı. Virüsün yayılmaya başlamasıyla da sektörde her şeyin daha da kötüye gittiğine hepimiz şahit oluyoruz fakat Hermes'in bu imza rekoru lüks sektörü için olumlu bir gelişmeye işaret ediyor. Bu haber lüks'ün uzun bir süre altın çağına tekrar erişemeyeceğine ilişkin fikirlere de bir cevap niteliği taşıyor.

Çin'in en refah bölgesi olan Guangzhou bölgesinde yaşayan insanlar ayakkabı, ev eşyası ve deri ürünler almak için Hermes mağazasına akın etti. Dinamik pazarlama stratejisi ve üstün kalitesiyle fark yaratan Hermes, bazı özel modellerini Guangzhou'daki mağazasına sipariş etti. Pırlanta işlemeli Himalayan Birkin gibi nadir bulunan çanta modelleri de Hermes'in Guangzhou mağazasını taçlandırdı. Bunun yanında, mağazanın kapılarını yeniden açması adına, III. Napoleon’un giydiği ceketten ilham alan iki Birkin çantası da satışa sunuldu. Sosyal medyayı sıklıkla kullanan Çinliler Hermes mağazasındaki deneyimlerini de Çin'in sosyal medya platformundan paylaştılar.

Mağaza tasarımıyla Çin'in geleneklerine saygı duruşunda bulunmayı ihmal etmeyen Hermes mağazası minimalist ve modern estetiğin izlerini de taşıyor. 
ÖNERİLER