× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Moda / Moda Haberleri

H&M’DE SANDRA MANSOUR İMZASI

H&M ve Lüblanlı tasarımcı Sandra Mansour ‘’Fleur du Soleil” (Güneş Çiçeği) ismini verdiği koleksiyonlarını tanıttılar.

by Simge Müge Tevetoğlu 24/07/2020
   H&M modaevi geçtiğimiz yıllarda Stella McCartney, Lanvin, Sonia Rykiel, Erdem, Versace, Alexander Wang, Roberto Cavalli, Giambattisa Valli gibi birçok ünlü modaeviyle ortak çalışmalar yaptı. Bu sefer farklı olarak işbirliğini Lüblanlı tasarımcı Sandra Mansour ile gerçekleştirdi. Sandra Mansour x H&M koleksiyonu Toyen, Dorothea Tanning, Lena Leclercq ve Bibi Zogbe gibi güçlü kadın sanatçı ve doğanın büyülü güzelliğinden ilham alınarak hazırlanmış.
 
   Koleksiyonda sade renk paleti tercih edilerek mantar grisi, fildişi, siyah renkleri kullanılmış. Elbise, bluz, etek, blazer ceket, baskılı tişörtler ve kapüşonlular, romantik tül kumaşlar, el yapımı fırfır eklemeler, puantiye ise kullanılan parça ve dokulardan. 

   Lüblanlı tasarımcının yaptığı açıklamada; "Fleur du Soleil" koleksiyonuyla, dünyanın dört bir yanındaki kadınlara seslenerek onlara şu anda en çok ihtiyacımız olan "Umut" mesajı yollamak istiyorum." ifadesini kullandı. H&M Kadın Kıyafet Tasarım Direktörü Maria Östblom "Sandra Mansour'un tasarımları hakkında ilk fark ettiğiniz şey, hayalimsi kalitesi ve saf güzelliği olur, sonrasında ise işçiliğe, hikaye anlatımına ve modern gençliğine çekilirsiniz. İçinde ayrıca kadınlığı güçlendiren bir şey de var. Böyle bir öncü ile iş birliği yapmaktan gurur duyuyoruz ve koleksiyonu dünya çapında sunmak için sabırsızlanıyoruz. " açıklamasında bulunmuş. 

  6 Ağustos'tan itibaren dünya çapındaki mağazalarda, Türkiye’de sadece Zorlu Center, İstinye Park mağazaları ve hm.com’da satışa sunulacak. Ayrıca 13 Ağustos'ta açılışı gerçekleşecek olan H&M Akasya mağazasında da bu özel koleksiyon yerini alacak.

ÖNERİLER